10 bin koruma memuru alımı ne zaman yapılacak?

İçişleri Bakanı Muammer Güler Özel Güvenlik Yasası Kapsamında Hassa Bölgelerin (Stat, Okul Vb.) Korunmasında 10 Bin Koruma Memuru Alınacağını Açıkladı.

Kuruma Memurlarında 28 Yaş Sınırı Aranacak, Koruma Memurları Hassas Noktalar, Şahıslar Ve Binaların Korunmasında Görev Yapacaklar.

Koruma Memurlarına 6 Ay (4 Ay Teorik, 2 Ay Pratik) Eğitim Verilecek Olan Korumalar, Meclis Ve Cumhurbaşkanlığı Gibi Kurumlarda Da Görev Alabilecek. Alınacak Koruma Memurlarının Özlük Hakları Polislerin Özlük Haklarına Yakın Olacak.
Muammer Güler Polis Karakollarının Bile Koruma Memurları Tarafından Korunacağını, Bir Tür Resmi-Özel Statüde Çalışacak Koruma Memurlarının Belli Saatlerde Görev Yapacağını Açıkladı.

Kimler Koruma Memuru Olabilecek:
Yaş Sınırı 28, En Az Lise Mezunu, Belli Fiziki Şartları Taşıyan Adaylar.

Muammer Güler 10 Bin Koruma Memurunun Kanuni Hazırlığının Yapıldığını Düzenlemenin Bu Yasama Yılı Sonuna Yetişmesinin Zor Olduğunu, Ancak Yıl Sonuna Yetiştirmeyi Planladıklarını Açıkladı.
Koruma Memurları Üniversite Ve Statlarda Da Görev Yapacak, Polis Gibi Acil Olaylara Müdahale Yetkisi Olacak.  • koruma memuru yasası
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...