2 bin TL maaşla iş garantili kurs!

Bu kursu tamamlayanlar 4 bin liraya kadar ücretle iş bulabiliyor.

Türkiye Masaj Enstitüsü Başkanı Sertaç Ak, masör ve masöz olarak görevlendirmek üzere açılan kurslardan söz etti. Masaj eğitimi alan kişiler kursu tamamladıklarında yüksek maaşla işe yerleşebiliyor. Sağlık turizmine olan ilginin artmasıyla, masaj uygulaması yapacak 3 bin kalifiye elemana ihtiyaç olduğunu söyledi. Yazılı açıklama yapan Ak, son yıllarda sağlık turizmi alanında yapılan yatırımların, sektörün kalifiye eleman ihtiyacını artırdığını belirtti.

Türkiye’deki termal ve sağlık turizmi merkezlerine ekonomik fiyatlar nedeniyle yurt dışından pek çok hasta geliyor. Bu nedenle bu sektördeki yatırım ve istihdam arttırıldı.  Eskiden masaj elemanları sadece SPA ve tatil merkezlerinde istihdam edilmekteydi. Ancak sağlık turizminin talebiyle bu elemanlar altın değerine ulaştı. Eğitimli, donanımlı bir masaj elamanının 2 ile 4 bin liradan işe başladığını kaydeden Ak, önceleri kazancı az olduğu için istenmeyen masaj uzmanlığı şimdi yüksek gelir getiren meslekler arasına girdiğini belirtti.

Sertaç Ak,  ek gelir arayışı içinde olan pek çok kişinin kurslara katıldıklarında, asıl işlerini bırakarak masaj alanında kariyer yapmayı seçebildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Spor merkezlerinde, sitelerin sosyal tesislerde, tatil beldelerinde sağlık merkezlerinde yüzlerce alanda 20 bine yakın masaj elemanı istihdam ediliyor. Sağlık turizmine olan ilginin artmasıyla şu anda sağlık amaçlı masaj uygulamaları sunacak 3 bin kalifiye eleman açığı var. İşletmelerin kalifiye personel talebine yetişmekte zorlanıyoruz. Kursiyerlerimiz daha kurs bitmeden açık artırmayla işe yerleştiriliyor. Kursiyerlerimiz, dünyada sağlıkta destekleyici tedavi unsuru olarak kabul edilen masajın ayrıntılarını öğrenerek ve uygulayarak yetişiyorlar. Masaj kurslarına özel sektör çalışanları, doktor, hemşire, polis, öğretmen, ev hanımı, işsiz ve öğrenci gibi her kesimden insan ilgi gösteriyor. 18 yaşından 72 yaşına kadar kursiyerimiz var. Kurs sonunda Hipokrat yemini gibi ‘Masaj Yemini’ ediliyor. Sağlık konusunda bilinçli, etik değerlerine saygılı elemanlar yetiştiriyoruz. Mezun öğrenciler, İspanya, İngiltere, ABD, Avusturya gibi pek çok ülkede işe yerleştiriliyor. Kanada’da Uzak Doğu’da bile mezunlarımız var. Kurslarımızda Dünyaca meşhur Thai masajını ‘Tayland’lılar kadar iyi yapan personel yetiştiriyoruz.  Bu enstitüden mezun olup Tayland’da bu masajı yapan ve öğreten Türkler var.”

Ak, masajı hakkıyla yapan kalifiye eleman bulmanın çok zor olduğunu belirterek, bugüne kadar 6 bine yakın mezun vermemize rağmen, hala taleplere yetişmekte zorlanıyoruz. Çünkü sektörde eğitimli, işini iyi yapan eleman sıkıntısı var” ifadelerini kullandı.  • 2 milyarlık iş ilanları
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...