Kara Kuvvetleri Muvazzaf Astsubay Alımı

Ana Sayfa » Memur Alımları - Kara Kuvvetleri Muvazzaf Astsubay Alımı

2014 Kara Kuvvetleri Muvazzaf Astsubay Alımı ; 2014 askeri ilanlar Kara Kuvvetleri Komutanlığı, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla, en az iki yıl süreli meslek yüksekokulu veya dört yıl süreli fakülte/yüksekokul mezunları arasından da adli tıp teknikerliğinden ağaç işlerine, ağız diş sağlığından büro hizmetleri ve yönetici asistanlığına, yaşlı bakımından yat işletmeye kadar onlarca farklı branşta personel alacak.

Muvazzaf astsubaylığa ön başvurular, 13 Şubat-15 Mart 2013 tarihleri arasında ”www.kkk.tsk.tr” adresinden yapılabilecek.

Yazılı sınav, 30 Mart 2013 tarihinde saat 15.00′de Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Çorlu, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Isparta, Hatay/İskenderun, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Manisa, Malatya, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (Değirmenlik/Lefkoşa) yapılacak.

Sınav merkezlerine yerleştirmede adayların il tercihi dikkate alınacak, ancak sınav merkezlerinin kapasitesine göre, adaylar idare tarafından belirlenecek farklı sınav merkezlerine de planlanabilecek.

Sınav yerinin değiştirilmesi halinde bu husus adaylara önceden internet, e-posta ve SMS üzerinden bildirilecek.

Yazılı sınavda başarılı olan adayların, ikinci seçim aşama faaliyetleri, ön sağlık muayeneleri, fiziki kabiliyet yeterlilik testi (FKYT) ve mülakat) 16-26 Nisan 2013 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek. Yazılı sınav sonuçları yine internet üzerinden duyurulacak.

Seçmeler sonucunda muvazzaf astsubay adaylarından asil olarak tespit edilenler, Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma (ASTTASAK) Eğitimi’ne tabi tutulacak ve bu eğitimi de başarıyla tamamlayanlar, Astsubay Çavuş rütbesiyle sınıf okullarına gönderilecek.

 • astsubay alimlari
 • astsubay alimi
 • astasak
 • astasak 2015
 • kkk astsubay alimi
personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Kara Kuvvetleri Muvazzaf Astsubay Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. abdullah karataş dedi ki:

  o kadar başvuru yaptım uzman cavuşluk için ama geri aranmadım

 2. Abdurrahman BİLGİÇ dedi ki:

  adıyaman ünv.önlisans inşaat teknikeri mezunuyum yeterli tecrübeye sahibim ofis ve şantiye olmak üzere askerlik durumum yapıldı E sınıf ehliyete sahibim sizinle çalışmaktan gurur duyarım

 3. serka efe dedi ki:

  assubay olmak istiyorum nasipse sağlık muayenesinde cokmu inceliyorlar acaba bilen varsa cevap yazsın lütfen

 4. Ayşe DEĞER. dedi ki:

  Ben astsubay olmak istiyorum. Astsubaylar öğrenimlerini bitirdikten sonra nerelerde görev yaparl

 5. mustafa dedi ki:

  sa
  ben astsubaylık düşünüyorum astasaka girerek gidicem inşallah ama vucudumda ameliyat izi var trafik kazasından dolayı bu sorun oluyormu merak ediyorum bi bilginiz var mı bu konuda