Ziraat Bankası Personel Alımı

Ana Sayfa » Personel Alımı - Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat Bankası personel alımı için yeni hedefleri belli oldu. Ziraat Bankası İstanbul’da ve diğer illerde açacağı yeni şubeler için 3265 kişiyi işe alacak.

Ziraat Bankası, yeni açacağı şubeler için 3.265 kişiyi işe alacak. Orta vadede İstanbul’da 100 şube açmayı planlayan Ziraat Bankası, hiçbir bankanın bulunmadığı 36 ilçede de ‘butik şube’ açacak. Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker, bu yıl ilk kez lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da istihdam sağlayacaklarını söyledi.

LİSE MEZUNU NEREDE İSTİHDAM EDİLECEK?
Personel alımında 4 yıllık üniversite mezunlarının yanı sıra, bu yıl ilk kez lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da yaşadıkları il ve ilçelerde çalışma imkânı sunulacağına dikkat çeken Toker, “Adaylar yaşadıkları şehirde bulanan şubelerde istihdam edilmek üzere sınava katılacak” diye konuştu.

PERSONEL DAĞILIMI NASIL OLACAK?
Toker, yapılacak sınavlarla, 2.500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 3.265 personel alacaklarını söyledi.

OPERASYON MERKEZİNDEKİ İŞLEM SAYISI ARTIYOR
Dönüşüm sürecinde Ziraat Bankası’nın müşterilerine doğru kanaldan, doğru değer önerisini sunmak üzere şubelerini segmente ederek, yeni oluşturulan 5 kurumsal, 27 ticari ve 73 girişimci şube ile birlikte toplam 1.486 şube ile hizmet verdiğini belirten Toker, “Müşterilerimize sunulan hizmet kalitesini arttırmak ve şubelerimizdeki operasyonel iş yükünü azaltmak amacıyla bu yıl faaliyete başlayan operasyon merkezimiz hızla büyümekte ve merkeze alınan işlem sayısı artmaktadır” dedi.

ZİRAAT BANKASI PERSONELİ OLMAK İSTEYENLER DİKKAT!
İç kontrolör yardımcısı ve müfettiş yardımcısı yazılı sınavlarının 17 Kasım 2013 tarihinde 7 il merkezinde düzenleneceğini, Teftiş Kurulu’nda uzmanlaşmaya gidilerek; idari bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarından olmak üzere 3 ayrı dalda sınav yapılacağını belirten Toker, adayların alanlarına göre özel eğitimlerden geçirilerek çalışma alanlarına göre uzmanlaşmalarının sağlanacağını söyledi.

Banko asistanı,  servis görevlisi ve uzman yardımcılığı yazılı sınavlarının ise 24 Kasım 2013 tarihinde 21 il merkezinde düzenleneceğini belirten Toker, “Banko asistanı sınavına lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunları, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı sınavlarına 4 yıllık üniversite ve yüksekokul mezunları bölüm ayrımı yapılmaksızın başvurabilecek” dedi.

Düzenlenecek olan sınavlara katılmak isteyen adaylar, 17 Eylül 2013-28 Eylül 2013 tarihleri arasında Ziraat Bankası internet sitesinden başvuruda bulunabilir.

Başarılı olan adaylar Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda özel eğitimlerden geçirildikten sonra göreve başlayacak.

personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Ziraat Bankası Personel Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. ökkeş yağmur dedi ki:

  ismim ökkeş gazi antep liyim islahiyede oturutyorum islahiye teknik ana dolu tekni endüstri meslek lsesin den okudum 2010mezun oldum son ra askere gittim iş ilan larına bakıyorum işallah işim olur da işsiz kalmam şimilik boşdayım birde evliyim işallah allah gönlümüze göre verir işaşallah

 2. GÜLŞAH dedi ki:

  Geçen yıl banko asistanlığı sınavına girmiştim 72 puan aldım fakat 74le kapattıkları için mülakata giremedim.bu yılda banko asistanlığı için sınava girmeye hakkım var mı?ve geçen yıl ki sınav puanım mı baz alınır?bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler

 3. dilan dedi ki:

  canım bende gecen yıl banko asistanlığı sınavına girdim bu yılda gireceğim herhangi bir sorun olmuyor en son sınav puanı baz alınıyor bana tavsiye edeceğin bir çalışma planın var mı işe ihiıyacım var şimdiden çok tesekkürler

 4. serap dedi ki:

  ziraat bankası sınav başvuruları osym sitesinden mi ziraat bankası sitesinden mi başvuruluyor ben ziraat bankasının sitesini bilmiyorum mesaj atarsanız sevinirim

 5. hande dedi ki:

  ziraat bankasının sitesinde bu sınava ilişkin bir duyuru yok. kafam karıştı sınav gerçekten var mı yok mu anlayamadım.

 6. Elvin dedi ki:

  Bu sene sınav var mı yok mu? bazı sitelerde görünüyor, fakat kendi sitesinde yok. Acaba tam olarak gerçek bilgiyi nereden öğrenebiliriz? Ve banko asistanlığı sınavına giren arkadaşlar, nasıl sorular kolaymı?

 7. Tülay dedi ki:

  17 Eylül 28 Eylül 2013 tarihleri arasında sınav başvurusu var diyor doğrumudur arkadaşlar.

 8. vv dedi ki:

  arkadaşlar bu ilan geçen senye aittir. site sadece 2012 olan sınav tarihini 2013 yapıp tekrar yayınlamış

 9. Sercan dedi ki:

  Yaş sınırı varmı acaba kaç yaş sınırı

 10. ugur dedi ki:

  arkadaslar 2013 te varmı sınav

 11. selda dedi ki:

  arkadaşlar 2014 sınav tarihine zaman