İşte en mutlu eden meslekler

CareerBliss sitesi 2014 yılının en mutlu eden meslekleri açıkladı. Toplamda 25 bin çalışanı kapsayan araştırmasıyla 2014 yılının en mutlu eden mesleklerini ortaya koydu.

İş – yaşam dengesi patronlar ve iş arkadaşlarıyla uyum, iş ortamı, sağlanan olanaklar, yükselme imkanları, çalışma ve şirket kültürü, günlük görevler ve çalışma saatleri dikkat alınarak, 169 farklı iş kolu arasında bir anket yapıldı.

Her iş kolundan en az 25 görüş alınarak yapılan anket sonucunda 2014 yılında en çok mutlu eden meslekler belirlendi. En çok mutlu eden meslek sıralamasının başında, çok geniş alanda kullanılan bilgisayar sistemlerinin alt yapısının oluşturan kavramı yöneten Veri Tabanı Yöneticisi bulunuyor. İkinci sırada Kalite Sigorta Mühendisi gelirken, onu İşe Alım Uzmanı takip ediyor.

Dördüncü sırada Sigortacı yer alıyor ve onu sırasıyla Yönetici Asistanlığı, Yazılımcı, Tasarımcı, Program ve Eğitim Yöneticiliği izliyor.

2014’ün en mutlu mesleklerinin son sırasında ise Mühendis ve İdari Asistan bulunuyor.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...