2016 yılında hangi şirket kaç personel alımı yapacak?

2016 yılında personel eleman alımıÜlke gündeminin yoğun olduğu bir yılı geride bırakıyoruz. 2016’ya sayılı günler kala şirketler yeni yıla ilişkin planlarını tamamlıyorlar. Peki yeni istihdam yaratmak bu yıl planlar içinde ne kadar var?

Yeni yıla sayılı günler kala şirketlerin 2016’da nasıl bir istihdam politikası izleyecekleri çokça konuşulmaya başlandı. Açıkçası 2016’ya ilişkin büyüme tahminleri çok iyimser değil. Beklentiler genelde yine yüzde 3 – 3,5 arasında bir büyümeye işaret ediyor. Bu da bize 2016 yılında istihdam artışı için zor bir yıl olacağını gösteriyor.

2016 yılında en büyük işe alımı Carrefoursa yapmayı planlıyor. Grup, yıl içinde 5 bin 120 kişiyi işe alma hazırlığında. Önümüzdeki yıl en çok alım yapacak şirketler sıralamasında Doğuş Grubu ve Turkcell Global Bilgi var.

2016 yılında hangi şirket kaç kişi alacak?

CarrefourSA 5 bin 120 kişi alacak

Ağırlıklı olarak saha pozisyonlarında işe alım yapılacak olmakla birlikte genel merkezde de finanstan pazarlamaya kadar çeşitli pozisyonlarda işe alım olacak.

Doğuş Grubu 5 bin kişi alacak

Teknoloji, spor, yemek-içme ve eğlence sektörlerinde yapılan yatırımlar kapsamında teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren pozisyonlar için alım yapacak.

Turkcell Global Bilgi 4 bin 700 kişi alacak

Müşteri temsilcisi, bilgi teknolojileri, finans, insan kaynakları gibi spesifik uzmanlık ve yöneticilik pozisyonları için alım yapılacak.

LC Waikiki 4 bin kişi alacak

Merkez ofise buyer, tasarımcı, tasarım asistanı merchandiser, allocator; mağazalara ise mağaza müdürü, yönetici adayı, satış danışmanı, kasa personeli ve depo personeli alınacak. Yurtdışı operasyon için ise mağaza müdürü, reyon yöneticisi, kasa sorumlusu, depo sorumlusu, MT, satış ekibi, ülke müdürü, bölge müdürü, işe alım uzmanı, lojistik uzmanı, muhasebe şefi, eğitim uzmanı, finans müdürü, ülke müşteri temsilcisi, iş sağlığı ve güvenliği uzman departmanlarına alım yapılacak.

Zorlu Holding 3 bin 200 kişi alacak

Tekstil grubu için mavi yakalı çalışanların yanı sıra tekstil ve makina mühendisleri, AR-GE ekibi için tasarımcı, iç piyasa ve ihracat satış ekipleri için müşteri temsilcisi, perakende bölümü için satış danışmanı, müşteri temsilcisi ve perde satış temsilcisi alınacak. Vestel için; üretim ve AR-GE, kalite planlama, satın alma, satış-pazarlama, müşteri hizmetleri alanlarındaki pozisyonlar için işe alım yapılacak. Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde operasyon ve prodüksiyon ekibindeki teknik ve saha personelleri, programlama ekibi pozisyonlarına alım yapılacak.

CMC 2 bin 900 personel alacak

Ağırlıklı olarak müşteri temsilcisi pozisyonuna alım yapılacak.

Defacto 2 bin 764 kişi alacak

Yurtiçinde 250’si genel merkez pozisyonlarına olmak üzere toplam 1764 yeni istihdam yaratılacak. Yurtdışında ise 25 farklı ülkede yaklaşık bin kişilik alım yapılacak. Mağazalarda müşteri danışmanı, merkezde ise buyer, planner ve merchandiser gibi ürün yönetimi pozisyonlarına alım olacak.

Sanko Holding 2 bin 500 kişi alacak

Ağırlıklı olarak üretim ile satış ve pazarlama pozisyonları için işe alım yapılacak.

Finansbank 2 bin kişi alacak

Finanbank 2016 yılında 2 bin personel alımı yapacak. Saha satış, çağrı merkezi ve genel müdürlük ekipleri için alım yapılacak.

Boydan Holding 1800 kişi alacak

150 beyaz ve 450 mavi yaka olmak üzere üretim tesislerine 60 kişi alacak olan Boydak Holding aynı zamanda açılacak mağazalar içi de personel alımı yapacak. Yeni açılacak mağazalarla sayı 1800’ü bulacak.

TAB Gıda 1700 kişi alacak

TAB Gıda 2016 yılında 1700 kişi istihdam etmeyi planlıyor. Ağırlıklı olarak saha pozisyonları olmakla birlikte merkez birimlere de alım yapılacak.

Doğa Okulları 1500 kişi alacak

Doğa Okulları 2016 yılında 1500 kişiyi işe alacak. Öğretmenlik pozisyonları ile akademik içerikli pozisyonlara alım yapılacak.

Eroğlu Holding 1500 kişi alacak

Eroğlu Holding 2016 yılında mavi yakalı personel olan fabrika çalışanı ve buna ek olarak perakende satış danışmanı pozisyonlarında 1500 kişi istihdam etmeyi planlıyor

H&M 1400 kişi alacak

Ofis pozisyonları, mağaza müdürü, departman müdürü, görsel düzenleme sorumlusu, nakit ofis sorumlusu ve satış danışmanı olmak üzer 2016 yılında 1400 kişi işe alacak.

TAV Havalimanları 1000 kişi alacak

TAV Havalimanları 2016 yılında bin kişi alacak. Müşteri ilişkileri ve havalimanı işletmeciliği alanında farklı pozisyonlar için alım yapılacak.

Boyner Grup 1000 kişi alacak

Mağazalar için ağırlıklı olarak satış danışmanı pozisyonlarına alım yapacak.

BSH Türkiye 1000 kişi alacak

BSH Türkiye 2016 yılında satış ve pazarlama, mühendislik, AR-GE ve IT departmanlarında görevlendirmek üzere bin kişi işe alım yapması söz konusu.

Teleperformance Türkiye 1000 kişi alacak

Müşteri hizmetleri, teknik destek ve telefonda satış pozisyonları ağırlıklı olmak üzere yazılım uzmanı, ses santral uzmanı/yöneticisi ve planlama & raporlama uzman/müdürü pozisyonlarında görevlendirmek üzere 1000 personel alımı yapacak.

HAVAŞ 800 kişi alacak

Havaş 2016 yılında ağırlıklı olarak yer hizmetlerine yönelik operasyonel birimlere alım yapacak. Yolcu hizmetleri ve harekat memuru ile mavi yaka rollere yönelik alım yapacak.

Bahçeşehir Koleji 550 kişi alacak

Öğretmen ve destek personel alımı yapacak. Yoğun olarak sınıf öğretmeni, yabancı dil öğretmeni ve branş öğretmenleri alınacak.

Ceva 500 kişi alacak

Ağırlıklı olarak kurye ve depo işçisi pozisyonlarına alım yapacak. Ayrıca operasyonel ve satış departmanlarına da alım yapılacak.

Sofra/Compass Group 500 kişi alacak

Ağırlıklı olarak aşçı, aşçı yardımcısı, temizlik personeli, güvenlik görevlisi gibi mavi yakalı kadrolara alım yapacak. Çeşitli beyaz yaka kadroları içinde alım olacak.

Vodafone 450 kişi alacak

Vodafone 2016 yılında 450 kişi alacak. Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, telekomünikasyon mühendisliği gibi pozisyonlar başta olmak üzere, bireysel ve kurumsal iş birimleri için alım yapılacak.

Elite World Oteller Zinciri 410 kişi alacak

Satış, ön büro, teknik servis, muhasebe, mutfak, servis, sağlık kulübü, temizlik ve çamaşırhane gibi tüm bölümlerde personel alımı gerçekleştirecek.

ERA Kolejleri 400 kişi alacak.

Kampüs müdürü ve müdür yardımcısı, sınıf öğretmeni, rehber öğretmen, İngilizce öğretmeni, branş öğretmeni, kurumsal ilişkiler temsilcisi, muhasebe ve bilgi işlem pozisyonlarına alım yapılacak.

Diva Grubu 300 kişi alacak

Oteller, restoran, üretim, pastane ve fırın alanlarında pek çok departman için alım söz konusu olacak.

TEB 300 kişi alacak

Türk Ekonomi Bankası (TEB) 2016 yılında genel müdürlük ve şube satış kadroları için, ayrıca müfettiş yardımcılığı, şube işlem yetkilisi, çağrı merkezi ve direkt satış kadroları için 300 personel alımı yapacak.

Civil 260 kişi alacak

Ağırlıklı olarak satış danışmanı, mağaza personeli pozisyonları için işe alım yapılacak.

Mavi 255 kişi alacak

Mavi 2016 yılında 255 personel alımı yapacak. Mağaza müdürü, müdür yardımcısı, satış danışmanı ve kasiyer pozisyonlarında alım yapılacak.

Serten Ambalaj 250 kişi alacak.

Ağırlıklı olarak mavi yakalı pozisyonunda operatör alımı yapılacak.

Mercedes-Benz Türk 250 kişi alacak

Mercedes Benz 2015 yılında 250 personel alımı yapacak. Üretim, planlama, kalite departmanlarına beyaz yakalı alımı yapacak.

Çelebi Hava Servisi 240 kişi alacak

Genel müdürlükte çeşitli birimlerin yanı sıra Management Trainee programları ile yeni mezun adaylarında yetiştirilmek üzere şirket bünyesine katılması planlanıyor.

ING Bank 210 kişi alacak

ING Bank 2016 yılında 210 personel alımı yapacak. Ağırlıklı olarak şube gişe kadrolarına ve mobil ekiplerine alım yapacak.

Procat 200 kişi alacak

Çağrı merkezi için müşteri temsilcisi pozisyonuna alım yapılacak.

Ege Yapı 200 kişi alacak

Ege Yapı, yeni şantiyelerine genel ve ağırlıklı ihtiyacı doğrultusunda mühendis, mimar ve teknik kadrolar ile mavi yakalı pozisyonunda işe alımlar gerçekleştirilecek.

Deloitte Türkiye 200 kişi alacak

Büyüme ve işten ayrılan çalışanlarla birlikte oluşan pozisyonların doldurulması için alım yapılacak.

Bosch Türkiye 200 kişi alacak

Bosch 2016 yılında 200 personel alımı yapacak. Yoğunluklu olarak makine, endüstri ve elektrik – elektronik mühendisliği bölümlerine alım yapılacak.

Yataş 200 kişi alacak

Üretim tesislerinde mühendis kadroları ve mavi yaka kadrolarına, merkez ofise satış yöneticisi, perakende bölümü için ise satış temsilcisi pozisyonlarına alım yapılacak

DHL Express 180 kişi alacak

Operasyon, satış ve müşteri hizmetleri pozisyonlarına ağırlıklı alım yapılacak.

Saat & Saat 180 kişi alacak

Mağaza müdürü ve satış danışmanı pozisyonlarına ağırlıklı alım yapılacak.

Ford Otosan 175 kişi alacak

AR-GE, üretim ve yeni projeler bölümleri için ağırlıklı olarak mühendislik pozisyonlarına, satış & pazarlama, IT, İK, satınalma, lojistik ve finans & muhasebe bölümlerine alım yapılacak.

Deichmann 150 kişi alacak

Satış danışmanı ağırlıklı olmak üzere, muhasebe, lojistik, online-shop gibi merkez ofis departmanlarına alım yapılacak.

İpekyol 120 kişi alacak

İpekyol mağaza müdürü, mağaza müdür yardımcısı ve satış danışmanı pozisyonları için alım yapacak.

Ofton İnşaat 110 kişi alacak

Ofton İnşaat 2016 yılında mühendis, mimar, tekniker, şef, yönetici pozisyonlarının yanı sıra housekeeper, işçi, usta, temizlik elemanı gibi mavi yaka alımı da yapacak.

Burger Bank 103 kişi alacak

Burger Bank 2016 yılında şube satış kadroları için 103 personel alımı yapacak.

BimSA 100 kişi alacak

Yazılım uzmanı, sistem uzmanı, network & güvenlik uzmanı, SAP danışmanları ve proje yöneticiliği gibi IT bazlı pozisyonlar için işe alım yapılacak.

Garanti Emeklilik 100 kişi alacak

Garanti Emeklilik 2016 yılında 100 personel alımı yapacak. Management Trainee programıyla genel müdürlük birimlerinde yetiştirilmek üzere yönetici adayları, satış, merkezi satış ve müşteri hizmetleri birimlerine alım yapılacak.

Loreal Türkiye 100 kişi alacak

Loreal güzellik uzmanı seviyesinde müdür pozisyonuna kadar pek çok farklı kademede işe alım yapacak.

Teksan Jeneratör 81 kişi alacak

İK, iş geliştirme, finans, üretim ve proje departmanlarına mühendis ağırlıklı işe alım yapılacak. Ayrıca mavi yakalı üretim personeli istihdam edilecek.

Yemeksepeti 81 kişi alacak

Ağırlıklı olarak çağrı merkezi ve satış pozisyonları olmakla beraber tüm departmanları için alım yapacak.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...