2016 yılında ne kadar işsizlik maaşı alabilirim?

Ana Sayfa » İşsizlik Maaşı - 2016 yılında ne kadar işsizlik maaşı alabilirim?

işsizlik maaşı 2016 ne kadar oldu2016 yılında işsizlik maaşı ne kadar oldu? Ne kadar işsizlik maaşı alabilirsiniz? İşsizlik maaşı nasıl hesaplanıyor?

2016 yılında işsizlik maaşı ne kadar oldu?

Asgari ücretin 2016 yılında 1.300 liraya çıkarılmasıyla birlikte işsizlik maaşına da zam geldi. 2016 yılında işsizlik maaşına 300 lira zam geldi ve en yüksek işsizlik maaşı 1318 liraya yükseldi.

İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR ÖDENİR NASIL HESAPLANIR?

Günlük işsizlik ödeneği, sigortalının son dört aylık prime esas kazançları dikkate alınarak hesaplanan günlük ortalama brüt kazancının yüzde kırkı olarak hesaplanmaktadır. Bu şekilde hesaplanan işsizlik ödeneği miktarı, aylık asgari ücretin brüt tutarının yüzde sekseninin geçememektedir.

İşsizlik maaşına başvuru yapmak isteyenler için işsizlik maaşı başvurusu nereye nasıl yapılır başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

  • issizlik maasi iptal etme nasil olur
personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.