3 bin butik hastane geliyor

butik hastaneHükümetin sağlık alanında hayata geçireceği yeni düzenlemenin ayrıntıları belli oldu. 3 ay içinde tamamlanıp Meclis’e gönderilecek sağlık paketinde 3 bin butik hastanenin açılması planlanıyor.

3 BİN BUTİK HASTANE

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı eylem planınında yer alan sağlık düzenlemelerinin 3 ay içerisinde, ‘sağlık paketi‘ olarak Meclis’e gönderileceğini açıkladı.

Sık sık yaşanan sorunları gidermeye verdiklerini dile getiren Müezzinoğlu, sağlık paketiyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

3 Bin Butik hastane

“Aile hekimliğinde fiziki mekânları bulmayı aile hekimlerimize bırakmışız. Artık aynı hastanelerimiz gibi aile sağlığı merkezlerini de saygın kurumlara dönüştüreceğiz. 3-4 aile hekimi bulunan yerler olacaklar. Bir diş hekimi, bir acil ambulans istasyonu olacak. Sosyal destek uzmanı olacak. Psikolog ve diyetisyenlerin de olduğu, 12 saat 7 gün hizmet veren butik hastanelere dönüştüreceğiz. Aile hekimlerimize performans vereceğiz, ekstra ücret alacaklar. Bütçesinin sözünü aldık. Projeler hazır, ilk yıl bin adet butik hastane hayata geçirilecek. Toplamda 3 bin olacak. 3 yılda tamamlanacak. Yani fiziki mekânı uygun, 12 saat güçlü hizmet veren yerlere dönüştürülecek. 22 bin olan aile hekimi sayısı 30 bine çıkarılacak.”yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
3 bin butik hastane geliyor yazısına yapılan yorumlar
  1. Ase dedi ki:

    Butik hast tamam yine bütün isi hemşire sizin deyiminizle ase yapacak aile hekiminin maaşından bahsediliyor yine ase yi gören duyan yok ne diyeyim ben size helal olsun ama hakkım değil helal olan