4 bin lira maaşlı sözleşmeli er alınacak 


sözleşmeli er alımıKara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman asker ihtiyacını karşılamak için 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaş imkanı ile sözleşmeli er alacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzman asker ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli er alınacağı açıklandı.

İzmir ve çevre illerden sözleşmeli er olmak isteyenlerin her hafta çarşamba günü şahsen Bornova’daki 57’nci Topçu Tugayı’na başvurmaları istendi. Askerlik hizmetine başlamamış, askerlik hizmetini tamamlamamış veya askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlayanlar ile diğer başvuru şartlarını taşıyan adayların bu imkanlardan yararlanabileceği bildirildi.

Ayrıca adayların, Bornova 57’nci Topçu Tugayı’na başvurarak dilekçe doldurması, nüfus cüzdanının aslı ile 2 fotokopisi, son mezun olunan okula ait diplomanın aslı ve bir fotokopisi, askerlik hizmetini bitiren adayların terhis belgesinin aslı ve fotokopisi, vesikalık 12 fotoğrafı, adli sicil kaydı ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu doldurması gerektiği kaydedildi.

Adayların sözleşmeli er olarak atandığı birliğe göre ilk görev yılında ortalama 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaş alacağı belirtildi. Adayların, başvurusunun kabul edilmeleri durumunda, ön sağlık muayenesi ve fiziki yeterlilik sınavından geçtikten sonra, sonuçları www.kkk.tsk.tr adresinden öğrenebileceği bildirildi.


Recommended for you

5 Comments

 1. Yas siniri kac olucak onunla ilgili bir bilgi verseniz

  Oca 9, 2016 at 22:45

  Hakan ataman

 2. yas siniri kac acaba bir bilgi yazaramisiniz

  Oca 16, 2016 at 02:06

  emrah

 3. 25 bes yaşıniri sözleşmeli Erde ben 26 dan ğun aldım ama bu mantiksizlik nedir anlamıyorum 25 yaş sınırı 20 -25 yaş is bulacam evlenicem derken geçiyor bence 29 a kadar çıkmalı bu yaş sınırı

  Oca 19, 2016 at 14:38

  Afganistan komandosu

 4. metin kıvrak

  Şub 14, 2016 at 20:24

  yaşdeyil de cesaret sorul sa denense ben varım bayragım icin namusum icin tümşeyitlerimiz icin hakaride görevyapmayı isterim

 5. metin kıvrak

  Şub 14, 2016 at 20:26

  benvarım hakaride görevyapmaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.