4 bin özel harekat polisi alımı yapılacak!

Ana Sayfa » Personel Alımı - 4 bin özel harekat polisi alımı yapılacak! - haber24

4 bin özel harekat polisi alımı
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 4000 özel harekat polisi alımı yapılacak. Yapılan açıklamaya göre özel harekat branşında yetiştirilmek üzere 4 bin erkek polis memuru alımı yapılacak. Bu alımlar 17. dönem POMEM kapsamında yapılacak.

Özel harekat polisi alımı için lisans mezunu 2014 – 2015 yılı kamu personel seçme sınavlarından en az 50 puan ve üzeri olanlar POMEM Giriş yönetmeliğinde belirtilen şartlara uyanlar özel harekat polisi alımı ilanına başvuru yapabilirler.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu 2014 veya 2015 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (50,00) ve üzeri puan alanların, POMEM Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla, yalnızca ÖZEL HAREKAT BRANŞINDA POLİS MEMURU OLARAK YETİŞTİRİLMEK ÜZERE (4.000) erkek polis memuru adayı öğrenci alımı yapılacaktır.

Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların ÖZEL HAREKAT BRANŞINDA, ÖZEL HAREKAT POLİS MEMURU OLARAK atamaları yapılacaktır. Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önemle duyurulur.

ÖZEL HAREKAT POLİSİ ALIM ŞARTLARI

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
  • Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için yapılan 2014 veya 2015 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (50,00) puan almış olmak,
  • Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için yapılan 2014 veya -2015 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (40,00) puan almış olmak, (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır)
  • 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1987 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak),
  • 167 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
  • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
  • Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,

personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.