4/C’ Liler Kadro Müjdesi Bekliyor

Her fırsatta ve platformda 4/C’lilerin dramını ortaya koyan ve Hükümetten bu konuda adım atmasını isteyen Türkiye Kamu-Sen, Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’nda da Hükümetten kadro müjdesi bekleyen 4/C’lilerin durumunu bir kez daha masaya taşıdı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4/C’lilerle yakın zamanda görüştüğünü, sorunlarını bizzat kendi ağızlarından dinlediğini ancak kendilerine bir kadro sözü vermediğini belirtti. Bakan Çelik, 4/C’lilere kadro verilmesi durumunda mali külfetin artacağını ve yüklü bir bütçenin ortaya çıkacağını savundu.

Bakan Faruk Çelik’in bu sözleri üzerine kendisine cevap veren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 4/C’lilerin artık kadro beklediğini belirterek, Hükümetin artık bu sese kulak vermesi gerektiğini söyledi. Koncuk, “ Sayın Bakan, siz geçtiğimiz günlerde 4/C’lilerle görüştünüz.

Artık bu görüşmeden sonra onlarda ciddi bir umut hasıl oldu. 4/C’liler kadro almalarına ramak kaldığını düşünüyorlar. . 4/C’liler isyan noktasındadır. 47 bin 4/C’li kadroya geçirilmelidir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu beklentiye cevap verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

 

Sizlere yakışan da budur. Bu memleketin evlatları 4/C adı altında modern bir kölelik sistemi içinde eritilmektedir. Türkiye Kamu-Sen bu yaşanan trajediye seyirci kalamaz. 4/C’liler için yaptığımız eylemlerle başkent Ankara’yı inlettik, yine inletiriz.

İzin hakkı olmayan, hasta olma hakkı olmayan bu insanların sorunlarına kulak tıkayamazsınız. Hükümet olarak derhal bu konuda gerekli girişimleri yapmalı ve bu evlatlarımızı bir an önce kadroya geçirmelisiniz.

Belediye çalışanlarına verilen sözler diğer sözleşmeli çalışanlarımız için de tutulmalıdır. Yeni mağduriyetler yaratılmasının izahı olamaz.” dedi. • 4c kadro verilecek mi
 • 4c kadro varmı
 • 4/c son durum kadro varmı
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
4/C’ Liler Kadro Müjdesi Bekliyor yazısına yapılan yorumlar
 1. aybüke can dedi ki:

  Benbunlarinüyesiyim ama verdiğim oylar gittiğim mitinkler haram olsun bunlar biroyu bile hak etmiyorlar bidaha seçim var karşi taraflarina verecem

 2. Anonim dedi ki:

  akpmi kardeşim 72 sulalemi oy attırmam

 3. Anonim dedi ki:

  ak partide 72 sülalene umut bağlamıştı zaten