50 bin tl ile ne iş yapabilirim mi diyorsunuz?

takı50 bin lira ile ne iş yapabileceğini mi araştırıyorsunuz. Size bu konuda yeni sayılabilecek bir iş konusunda bilgi vermek istedim. Aslında çokta yeni sayılmaz fakat büyük şirketlerin yeni keşfettiği bir sektör olarak ciddi kar oranları ile iyi bir iş kurabilirsiniz.

Mahalle aralarındaki küçük bijuterilerin yerini zincir markaların almaya başladığı takı ve aksesuar sektörü hem yatırımcılar hem de girişimciler için cazibesini korumaya devam ediyor.

50 bin TL ile ne iş yapabilirim diyenler için fırsat..

Her yıl yüzde 10-15 civarında büyüyen takı ve aksesuar sektörünün aktif büyüklüğü 12 milyar TL’ye ulaştı. Şirketlerin ürün ve çeşitliliğine ve mağazanın lokasyonu gibi değişkenlere bağlı olarak, bir takı aksesuar mağazası açmanın maliyeti 50 bin TL’den başlayıp 200 bin TL’ye kadar çıkıyor.

PAZARI CAZİP KILAN DÖRT DİNAMİK

1. Geçmişte imitasyon takılar tercih edilmezken, bugün gerek fiyatların düşüklüğü, gerek çeşit zenginliği, gerekse moda olması nedeniyle imitasyon ürünlere talep artıyor.

2. Takı ve aksesuar üreticileri, tüketici tercihlerine ve moda dünyasının beklentilerine uygun olarak sürekli ürün çeşitliliğini artırarak dikkat çekmeyi başarıyor.

3. Pazar büyük şehirlerin yanı sıra özellikle Anadolu şehirlerinde ciddi bir büyüme potansiyeline sahip.

4. Yatırım maliyetinin 50 bin TL gibi rakamdan başlaması, pazarı girişimciler açısından rahatlık yatırım yapılabilir hale getiriyor.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...