74 bin memur alımı hakkında önemli açıklama!

74 bin memur alımı hakkındaMaliye Bakanlığı 2015 yılında 74 bin memur alımı daha yapılacağını açıklamıştır. Ancak sağlık personeli ve kadroya geçirilecek taşeron işçileri de hesaba katarsak memur alım sayısının 15 bini geçmeyeceği hatta bu sayının daha da az olacağı görülmektedir.

Bakan Açıkladı ! 74 Bin Personel Alınacak
Maliye Bakanının buaçıklamasına ek olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’da Şubat ayında en az 10 bin öğretmen ataması bulunduğu, bunun üzerine 20 bin daha düşününüldüğünü açıklamıştı.

Öğretmen ataması Davutoğlu kadro sayısını verdi
Tüm bu açıklamaların ardından memur adaylarının öğretmen alımlarının haricinde kaç memur alınacağı konusunda kafalrı karışömıştı. Bugün Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katılmış olduğu bir tv programında yaptığı açıklamalrda öğretmen adayları ve memuradaylarını üzen haberi verdi.

Maliye Bakanı’nın yaptığı açıklamada : ”2016 yılında 74 bin memur istihdamı öngörüyoruz. Bunun önemli bir kısmı öğretmen atamalarına ayrılacak. İkinci sırada ise sağlık personeli yani doktor ve hemşireler var. Ayrıca taşeronlar da kadroya alınacak, 2016 yılında MEB’e 40-50 bin arasında kadro tahsis edilmesi bekleniyor” bilgisi yer aldı.

Tüm bu açıklamaların ardından 2016 yılında kamuya alınacak 74 bin personelin önemli bir kısmı (40-50 bin) Öğretmen alımları, Sağlık Personeline ayrılacağı görülmektedir. Aynı zamanda taşeron işçilerden de kamuya geçişlerin olacağıda göz önünde bulunduğunda Kamuya memur olarak atanmak isteyen adayları üzen tabloyla karşı karşıya kalınıyor.

Buna göre sağlık personeli ve kadroya geçirilecek taşeron işçileri de hesaba katarsak memur alım sayısının 15 bini geçmeyeceği hatta bu sayının daha da az olacağı görülmektedir.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...