ABD ‘ de Burslu Meslek Yüksek Okul Eğitimi.

ABD ‘ de Burslu Meslek Yüksek Okul Eğitimi.

 ABD  ’de Burslu olarak meslek yüksek okul eğitimi almak isteyen adayların burs alabilmeleri için T.C vatandaşı olmaları gerekmektedir. Amerikan vatandaşlığına ve Green carda sahip olan adaylar bu bursu almaya hak kazanamazlar.

Ayrıca bu eğitimden yararlanmak isteyen adayların Türkiye ‘de meslek okullarından birisinde kaydı olması, not ortalamaları 100 üzerinden değerlendirmede en az 70 olması gerekmektedir. Bazı okullarda uygulanan not değerlendirmelerine göre de not ortalaması 4 üzerinden 2 olması şarttır.Adayların lise not ortalaması da 100 üzerinden 70 yada 5 üzerinden 3.50 olmak zorundadır. Tüm adayların orta derecede İngilizce bilgisi olması gerekmektedir.

ABD ‘de Burslu olarak meslek yüksek okul eğitimi almak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 9/Aralık/2013 dür.

Burs alacak öğrencilerin ABD gidiş ve dönüş uçak biletleri, okul ve yaşam masrafları, sağlık sigortaları, kültürel faaliyetlerini kapsamaktadır.

Burs almayı kazanan öğrencilerin yıl içerisinde uyum programları nedeniyle Ankara’ ya gidiş ve gelişleri karşılanacak olup, öğrencilerin pasaport ve vize işlemleri için harcamaları da  karşılanmaktadır.

Çoğunlukla yurtta kalacak öğrencilerin program ve kalma yerleri yetkililer tarafından ayarlanmaktadır.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...