Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapacak?

Adalet Bakanlığı
Adalet Bakanlığı
kamu personel alımları kapsamında 3 ay içinde toplamda 3 bin personel alımı yapacak. Buna göre söz konusu personel memur alımı çerçevesinde kadrolu zabıt katibi alımı, mübaşir alımı, infaz koruma memuru alımı ve mütercim alımı gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman?

Söz konusu Adalet Bakanlığı personel alım başvuruları 25 şubatta başlayacak.

Adalet Bakanlığı 3 ay içinde 3 bin personel alacak. Bakanlığın alacağı personel sayısı, TBMM’deki tasarının yasalaşmasıyla 30 bini geçecek. Adalet bakanlığı 2 bin 169 sözleşmeli, 694 kadrolu zabıt katibi, 348 sözleşmeli mübaşir alacak. Başvurular 25 Şubat’ta başlayacak.

Bakanlık, İngilizce ve Fransızca bilen 18 mütercim ile 15 sözleşmeli çözümleyici ve programcı alacak. Başvurular 25 Ocak’ta sona erecek.

TBMM Başkanlığına bu hafta sunulan, ceza infaz kurumlarının dış güvenlik hizmetlerinin, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne devrini öngören kanun tasarısı ile Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında 126, taşra teşkilatında ise 25 bini infaz koruma memuru olmak üzere 28 bin 995 kadro ihdas edilecek.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...