Adalet Bakanlığı Memur Personel Alımı

Adalet Bakanlığı Ceza Tevkif evleri bünyesinde görevlendirilmek üzere Psikolog, sosyal çalışmacı, gıda mühendisi, çevre mühendisi, tekstil mühendisi, deri mühendisi, ziraat mühendisi,veteriner ve diyetisyen olarak sözlü sınavla 219 personel alımı yapacak.

Başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memuru Kanunda yer alan şartları yerine getiriyor olması, psikolog olarak başvuruda bulunanların Psikoloji lisans bölümü mezunu, mühendislik bölümleri için fakültelerin ilgili bölümlerinden, Veterinerlik kadrosu için veteriner lisans, Deri mühendisliği kadrosu için başvuruda bulunacak adayların Ziraat fakültesinden, diyetisyen kadrosu için Beslenme ve diye betik lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Adayların yapılacak olan güvenlik soruşturmalarının sonuçlarının temiz çıkması, görevlerini yerine getirebilmeleri için akıl ve ruh sağlıklarının, bedensel sağlıklarının yerinde olması, yüz de her hangi bir iz, şaşılık, körlük, kekemelik, topallık, işitme kaybı gibi bir sorunlarının bulunmaması gerekmekte olup CEZA ve Tevkif evleri tarafından belirtilen hastaneden sağlık raporlarının almaları gerekmektedir.

Adaylar başvurularını Adalet Bakanlığı Gazi ek Binası  Beşevler ANKARA adresine  yapmaları gerekmektedir.

Adaylar sözlü sınava tabii tutulacak olup 70 puan ve üzeri alanlar başarılı sayılacaktır.  • adalet bakanlığı gıda mühendisi alımı
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...