Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımı için neyi bekliyor?

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımı için neyi bekliyor?

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımı için neyi bekliyor?

Bilindiği gibi Adalet Bakanlığına 5 bin kadro ihdasını öngören kanun 30 Nisan 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Binlerce adayda o günden beri Adalet Bakanlığı tarafından verilecek ilanı bekliyor. Fakat Ekim ayına girdiğimiz şu günlerde Bakanlık tarafından hala resmi bir açıklama yapılmadı.

Adalet Bakanlığı’nın bundan önceki Zabıt Katibi alımına ilişkin ilanın detaylara baktığımızda 29 Aralık 2012 de ilan verilmiş ve bu ilana ilişkin başvurular 25 Şubat 2013’te alınmıştı.Uygulama sınavı ise 23 Mart 2013’te gerçekleştirilmişti.

Bu senede aynı durumun olacağını varsayarsak Zabıt Katibi alımına ilişkin ilanın yıl sonuna doğru olacağını düşünmekteyiz.

Peki Zabıt Katibi Alımına Kimler Başvurabilir?

* Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adaletmeslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayarbölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretimkurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayarsertifikası istenmeyecektir.)

* Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımı için neyi bekliyor? yazısına yapılan yorumlar
  1. ABDULLAH SIĞIN dedi ki:

    ALIMLARDA NEDEN İNGİLİZ DİLBİLİM MEZUNLARINA YER VERİLMEZ?(KPSS P108)

  2. ercan dedi ki:

    alımlar neden fakirler