Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı

Personel Alımları - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı

Bakanlar Kurulu‘nun bugünkü Resmi Gazetede yayımlanarak, 1 Ocak 2013‘ten geçerli olmak üzere yürürlüğe giren ”Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek Ücretler Hakkında Kararı”yla, özelleştirme uygulamalarının ardından işsiz kalıp, tekrar kamuya dönen geçici personelin istihdam koşulları düzenlendi.

Buna göre, bu yıl geçici mahiyetteki işleri yürütmek üzere kamu kurum ve kuruluşlarında azami 47 bin kişi istihdam edilecek ve bunların istihdam süresi, 11 ay 28 günü geçmeyecek.

Bu karar uyarınca istihdam edilecek yükseköğrenim mezunu geçici personele 21 bin 250, lise ve dengi okul mezunlarına 19 bin 275, ilköğretim mezunlarına (ilkokul veya okuryazar dahil) 17 bin 275 gösterge rakamının memur maaş katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutar kadar aylık brüt ücret ödenebilecek.

Geçici personele, bu ücretler dışında herhangi bir ödeme yapılmayacak, sözleşmelere de bu yönde bir hüküm konulamayacak.

Ödemeler, görevin yapılmasını müteakip her ayın 15′inde yapılacak. Hizmet sözleşmesinin sona erdirilmesi halinde kıst olarak hesaplanan ücret, ayrılma tarihini takip eden ayın başında ödenecek.

Geçici personel ücretleri, sosyal güvenlik mevzuatına göre kişiden yapılacak kesintiler ile gelir ve damga vergisi dışında herhangi bir kesintiye tabi tutulmayacak.

Karar uyarınca geçici personelin çalışma saat ve sürelerinin belirlenmesinde, çalıştıkları kurumdaki devlet memurları için geçerli süreler dikkate alınacak.

Çalıştıkları her ay için azami 2 gün ücretli izin verilebilecek olan geçici personel, bu izinlerini, sözleşme dönemi içinde toplu olarak da kullanabilecek.

Geçici personel, yıl içinde resmi tabip raporu ile kanıtlanan hastalıklar için yılda 30 günü geçmemek üzere ücretli hastalık izni verilebilecek.

Geçici personelin isteği üzerine eşinin doğum yapması, kendisinin veya çocuğunun evlenmesi; eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba veya kardeşinin ölümü halinde, her olay için 7 gün ücretli mazeret izni verilecek.

Geçici kadın personel, doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süreyle aylıklı izin kullanacak. Çoğul gebelik halinde, doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenecek. Ancak sağlık durumu uygun olduğu takdirde, tabibin onayı ile geçici personel, isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar işyerinde çalışabilecek. Bu durumda çalışılan süreler, doğum sonrası sürelere eklenecek.

Doğum izni sebebiyle SGK tarafından ödenen geçici iş göremezlik ödeneği, geçici personelin ücretinden düşülecek.

Geçici personele, çocuklarını emzirmeleri için doğum sonrası izin süresinin bitiminden itibaren ilk 6 ayda günde 3, ikinci 6 ayda günde 1,5 saat süt izni verilecek. Süt izni saatlerini anne seçecek.

Geçici personel, istihdam edildiği sürece dışarıda kazanç getirici bir başka iş yapamayacak.

Memurlar için suç sayılan fiil ve hareketler ile yaptırımlar, geçici personel için de geçerli olacak.

Karar uyarınca istihdam edilecek geçici personel için 2012′deki vizeli mevcut tip sözleşme örnekleri, yeni bir vize yapılmasına gerek kalmaksızın kullanılmaya devam olunacak. Ancak bu karar uyarınca ilk defa geçici personel istihdam edecek olan kamu idarelerinin, geçici personele ilişkin tip sözleşme örneklerini Maliye Bakanlığı’na vize ettirmeleri zorunlu olacak. Vize işlemi yapılmadan sözleşme yapılmayacak ve herhangi bir ödemede bulunulmayacak.

 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı okul öncesi öğretmen alımı
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı okul öncesi öğretmen alımı 2014
 • aile ve sosyal politikalar bakanligi ogretmen alimi
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı öğretmen alımı başvuru formu
 • sosyal hizmet onlisans nasil tamamlarim
 • 2014 aile ve sosyal politikalar bakanlığı öğretmen alımı
 • sosyal hizmetlerde kimler çalışabilir
 • bilgi evinde okul oncesi mezunu calisabilirmi
 • aile bakanlığı personel alımı başvuru formu


memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, memur, kpss, memur haberler, iş başvurusu, personel alımı ne zaman yapılacak?, iş başvurusu - işçi alımı, iş başvuru formu, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kariyer.net, yenibiris.com, iş ilanları sitesi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. emine diyor ki:

  ben emine lisede çocuk gelişimi okudum şuanda 2 yıllık sosyal hizmetler okuyorum yaşım 27 sizinle çalışmak istiyorum…

 2. arzu salduz diyor ki:

  önlisans çocuk gelişimi mezunuyum aile ve sosyal politikalar il müdürlüklerinde çalışmak istiyorum

 3. fatih diyor ki:

  fatih yıldırım lisans mezunuyum bölüm işleteme bakıcı annelik sertifikasına sahibiyim 05433441277 03862334037

 4. nagehan diyor ki:

  sosyal bilgiler öğretmeniyim. bilgisayar ve okul öncesi öğretmenliği sertifikalarım var.bu kurumda çalışmak istiyorum. istanbul silivride ikamet ediyorum.

 5. CANSU diyor ki:

  SINIF ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNUYUM BİLGİSAYAR, DİKSİYON VE YAŞAMA DESTEK KOÇLUĞU SERTİFİKALARINA SAHİBİM SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM

 6. RUKİYE diyor ki:

  ilahiyat önlisans mezunuyum aile ve sosyal il müdürlüklerinde çalışmak istiyorum.Devlet okullarında öğretmenlik yaptım.İSTANBUL BAHÇEŞEHİRDE İKAMET EDİYORUM

 7. Lokman diyor ki:

  Lokman YEREBAKAN, lisans mezunuyum (tarih) yabancı dil (İngilizce, Gürcüce, Lazca, Rusça) bilmekteyim. ekiple çalışmayı severim, aynı kurumdaki arkadaşlarım ve yakınlarım gibi sizinle çalışmak istiyorum…

 8. ibrahim diyor ki:

  ben engeli birvatandaşım ömss den72.714 puanaldım halenatanmadımsizlerle çalışmakbana onur verecektir lise elektirik mezunuyum baş vuru yapabilirmiyim

 9. ayşe diyor ki:

  harita kadastro mezunuyum ankaranın bi köyünde ikamet etmekteyim kendi imkanlarımla liseyi dışardan okudum ankara büyükşehir belediyesinde staj yaptım ve artık kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum ve sizinle çalışmak istiyorum

 10. dursiye diyor ki:

  4 yıllık okul öncesi öğretmenliği mezunuyum .7 yıllık tecrübem var izmirdeki kurumlarınızda okul öncesi öğretmeni olarak çalışmak istiyorum.

 11. zeynep diyor ki:

  Fen ve teknoloji öğretmenliği mezunuyum.7 yıl devlet okullarında calıştım.İstanbulAvrupa yakasındakı kurumlarınızda calışmak ısterım.

 12. NURDAN diyor ki:

  Evliyim ve bir çocuk sahibiyim okul öncesi öğretmeniyim acil iş arıyorum veya farklı çalışma alanıda olabilir. Ankarada oturuyorum.

 13. cansuuuu diyor ki:

  evlıyım bir çocuk sahıbıyım. önlısans çocuk gelışimi 2011 mezunuyum 2 ucretlı öğretmenlik yaptım şanlı urfa yada akçakaledekı kurumlarınızda çalışmak istıyorummm

 14. hacer diyor ki:

  Ev idaresi ön lisans mezunuyum Atatürk üniversitesi çocuk gelişimi bölümünde okumaktayım. Okulöncesi usta öğretici belgem var. Bursa da ikamet etmekteyim. Kurumlarınızda çalışmak istiyorum. Gereğini bilgilerinize arzederim

 15. nilüfer diyor ki:

  01.07.1982MUGLA/ FETHİYE dogumluyum onlisans sosyal hizmetler mezunuyum lisans a tamamlıyorum bahar dönemim kaldı önlians kpsspuanım 72.500 ayrıca 0/3 yas bebek bakımı ve egitimi/ kat hizmetleri/ silahsız guvenlik kimliğim/ yaslı ve hasta bakıcılığı /sertıfıkalarına sahibim sosyal hizmetlerde çalışmak istiyorum

 16. Zehra diyor ki:

  bursa aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü eleman alımı yapacak mı?

 17. Nihal diyor ki:

  AOF sosyal hizmetler mezunuyum, evde çocuk bakımı ve eğitimi üzerine sertifikam mevcut sizinle çalışmak istiyorum saygılar. .

 18. medine alkan o diyor ki:

  Okul öncesi öğretmenliği lisans mezunuyum liseyi çocuk gelişimi mezunu olarak bitirdim Mardinde ikamet etmekteyim Sosyal hizmetlerde çalışmak istiyorum gereğini bilgilerinize arz ederim

 19. meryem şimşek diyor ki:

  samsun sosyal güvenlik kurumunda çalışmak istiyorum .istatistik mezunuyum nasıl başvurabilirim

 20. Zeynep diyor ki:

  aile ve sosyal politikalar bakanlığı öğretmen maaşları ne kadar?

 21. Sevgi diyor ki:

  Merhabalar çocuk gelişimi mezunuyum aile eğitimi ilk yardım yaşlı bakım sertifikalarım var artı sosyal hizmetler okuyorum açıktan ilgililerden haber bekliyorum şimdiden teşekkürler saygılarımla….

 22. Büşra diyor ki:

  Okul öncesi öğretmeni aile ve sosyal politikalar bakanlığı öğretmen kadrosuna atabilir mi? Ayrıca başvuru ve alım tarihleri nedir öğrenebilir miyim?

 23. emrah diyor ki:

  Merhaba ben emrah istanbul kartalda ikamet ediyorum lise mezunuyum yaşım 26 suan issizim kurumunuzca beni bos bir kadronuza alırsanız sevinirim esop_esop@hotmail.com 05384127873

 24. sevilay diyor ki:

  Merhabalar bende calismak istiyorum ben cocuk gelisimi mezunuyum.aciktan sosyal hizmetler okuyorum arti aile egitimi ilk yardim yasli bakimi bilgisayar sertifikalarim var bide aile ve sosyal politikalarda stajerim calismakta istiyorum saygilarimla…

.
.