Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur personel alımı

Ana Sayfa » Personel Alımları - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur personel alımı

Bakanlar Kurulu‘nun bugünkü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ”Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek Ücretler Hakkında Kararı”yla, özelleştirme uygulamalarının ardından işsiz kalıp, tekrar kamuya dönen geçici personelin istihdam koşulları düzenlendi.

Buna göre, bu yıl geçici mahiyetteki işleri yürütmek üzere kamu kurum ve kuruluşlarında azami 47 bin kişi istihdam edilecek ve bunların istihdam süresi, 11 ay 28 günü geçmeyecek.

Bu karar uyarınca istihdam edilecek yükseköğrenim mezunu geçici personele 21 bin 250, lise ve dengi okul mezunlarına 19 bin 275, ilköğretim mezunlarına (ilkokul veya okuryazar dahil) 17 bin 275 gösterge rakamının memur maaş katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutar kadar aylık brüt ücret ödenebilecek.

Geçici personele, bu ücretler dışında herhangi bir ödeme yapılmayacak, sözleşmelere de bu yönde bir hüküm konulamayacak.

Ödemeler, görevin yapılmasını müteakip her ayın 15′inde yapılacak. Hizmet sözleşmesinin sona erdirilmesi halinde kıst olarak hesaplanan ücret, ayrılma tarihini takip eden ayın başında ödenecek.

Geçici personel ücretleri, sosyal güvenlik mevzuatına göre kişiden yapılacak kesintiler ile gelir ve damga vergisi dışında herhangi bir kesintiye tabi tutulmayacak.

Karar uyarınca geçici personelin çalışma saat ve sürelerinin belirlenmesinde, çalıştıkları kurumdaki devlet memurları için geçerli süreler dikkate alınacak.

Çalıştıkları her ay için azami 2 gün ücretli izin verilebilecek olan geçici personel, bu izinlerini, sözleşme dönemi içinde toplu olarak da kullanabilecek.

Geçici personel, yıl içinde resmi tabip raporu ile kanıtlanan hastalıklar için yılda 30 günü geçmemek üzere ücretli hastalık izni verilebilecek.

Geçici personelin isteği üzerine eşinin doğum yapması, kendisinin veya çocuğunun evlenmesi; eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba veya kardeşinin ölümü halinde, her olay için 7 gün ücretli mazeret izni verilecek.

Geçici kadın personel, doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süreyle aylıklı izin kullanacak. Çoğul gebelik halinde, doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenecek. Ancak sağlık durumu uygun olduğu takdirde, tabibin onayı ile geçici personel, isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar işyerinde çalışabilecek. Bu durumda çalışılan süreler, doğum sonrası sürelere eklenecek.

Doğum izni sebebiyle SGK tarafından ödenen geçici iş göremezlik ödeneği, geçici personelin ücretinden düşülecek.

Geçici personele, çocuklarını emzirmeleri için doğum sonrası izin süresinin bitiminden itibaren ilk 6 ayda günde 3, ikinci 6 ayda günde 1,5 saat süt izni verilecek. Süt izni saatlerini anne seçecek.

Geçici personel, istihdam edildiği sürece dışarıda kazanç getirici bir başka iş yapamayacak.

Memurlar için suç sayılan fiil ve hareketler ile yaptırımlar, geçici personel için de geçerli olacak.

Karar uyarınca istihdam edilecek geçici personel için 2012′deki vizeli mevcut tip sözleşme örnekleri, yeni bir vize yapılmasına gerek kalmaksızın kullanılmaya devam olunacak. Ancak bu karar uyarınca ilk defa geçici personel istihdam edecek olan kamu idarelerinin, geçici personele ilişkin tip sözleşme örneklerini Maliye Bakanlığı’na vize ettirmeleri zorunlu olacak. Vize işlemi yapılmadan sözleşme yapılmayacak ve herhangi bir ödemede bulunulmayacak.

 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı okul öncesi öğretmen alımı
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı
 • aile ve sosyal politikalar bakanligi ogretmen alimi
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı öğretmen alımı başvuru formu
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı okul öncesi öğretmenliği
personel alımı 2016, memur alımı 2016, memur forum, memurlar.net, kpss, kaç puan,eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur personel alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. sermin diyor ki:

  Nereye basvuru yapiliyor

 2. Gülçin KURU diyor ki:

  onlısasans sosyal hızmetler mezunuyum bılgısayar.tıbbı sekreterlık.hukuk sekreterlıgı kurs sertıfıkasına sahıbım sızınle calışmayı cok ısterım okudugum esnada burda staj yapmıs bulunmaktayım cocukları cok sevıyorum o yuzden burda calışmak cok ıstıyorum

 3. Fatma Göleç diyor ki:

  sosyal hizmetler önlisans mezunu oluyorum bu sene ve stajım suan bursa sosyal hizmet merkezinde yapıyorum. Danışmadan ve yönlendirmeye ve engelli biriminde çoğu şeyi öğrendim. sizinle çalışmak istiyorum

 4. sevim diyor ki:

  önlisans çocuk gelişimi mezunuyum .4 yıldır milli eğtim yaptım nasıl başvuracagız bulamadım bende istiyorum bu konu hakkındada daha detaylı bilgi istiyorum dönerseniz sevinirim.05312875392

 5. nermin diyor ki:

  ilköğretim okuyanlar memur olamazlarmi acaba

 6. Günay diyor ki:

  Okulöncesi öğretmeniyim 2yıldır MEB de ücretli öğretmenlik yapıyorum sizinle çalışmak istiyorum İzmir de oturuyorum

 7. şeyma diyor ki:

  lise çocuk gelişimi mezunuyum aöf ilahiyat okuyorum çalışmak istiyorum

 8. Leyla diyor ki:

  aile ve sosyal politikalar bakanlığı kaç puanla memur alımı yapıyor?

 9. Aysel diyor ki:

  aile ve sosyal politikalar bakanlığı önlisans sosyal hizmetlerden alım yapacak mı?

 10. sayin Turgut kalkan diyor ki:

  Ben isitme engelli ve dil konusma duyurdum işçi alimi ariyorum yardim olur cevap