Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur personel alımı

Ana Sayfa » Personel Alımları - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur personel alımı

Bakanlar Kurulu‘nun bugünkü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ”Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek Ücretler Hakkında Kararı”yla, özelleştirme uygulamalarının ardından işsiz kalıp, tekrar kamuya dönen geçici personelin istihdam koşulları düzenlendi.

Buna göre, bu yıl geçici mahiyetteki işleri yürütmek üzere kamu kurum ve kuruluşlarında azami 47 bin kişi istihdam edilecek ve bunların istihdam süresi, 11 ay 28 günü geçmeyecek.

Bu karar uyarınca istihdam edilecek yükseköğrenim mezunu geçici personele 21 bin 250, lise ve dengi okul mezunlarına 19 bin 275, ilköğretim mezunlarına (ilkokul veya okuryazar dahil) 17 bin 275 gösterge rakamının memur maaş katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutar kadar aylık brüt ücret ödenebilecek.

Geçici personele, bu ücretler dışında herhangi bir ödeme yapılmayacak, sözleşmelere de bu yönde bir hüküm konulamayacak.

Ödemeler, görevin yapılmasını müteakip her ayın 15′inde yapılacak. Hizmet sözleşmesinin sona erdirilmesi halinde kıst olarak hesaplanan ücret, ayrılma tarihini takip eden ayın başında ödenecek.

Geçici personel ücretleri, sosyal güvenlik mevzuatına göre kişiden yapılacak kesintiler ile gelir ve damga vergisi dışında herhangi bir kesintiye tabi tutulmayacak.

Karar uyarınca geçici personelin çalışma saat ve sürelerinin belirlenmesinde, çalıştıkları kurumdaki devlet memurları için geçerli süreler dikkate alınacak.

Çalıştıkları her ay için azami 2 gün ücretli izin verilebilecek olan geçici personel, bu izinlerini, sözleşme dönemi içinde toplu olarak da kullanabilecek.

Geçici personel, yıl içinde resmi tabip raporu ile kanıtlanan hastalıklar için yılda 30 günü geçmemek üzere ücretli hastalık izni verilebilecek.

Geçici personelin isteği üzerine eşinin doğum yapması, kendisinin veya çocuğunun evlenmesi; eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba veya kardeşinin ölümü halinde, her olay için 7 gün ücretli mazeret izni verilecek.

Geçici kadın personel, doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süreyle aylıklı izin kullanacak. Çoğul gebelik halinde, doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenecek. Ancak sağlık durumu uygun olduğu takdirde, tabibin onayı ile geçici personel, isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar işyerinde çalışabilecek. Bu durumda çalışılan süreler, doğum sonrası sürelere eklenecek.

Doğum izni sebebiyle SGK tarafından ödenen geçici iş göremezlik ödeneği, geçici personelin ücretinden düşülecek.

Geçici personele, çocuklarını emzirmeleri için doğum sonrası izin süresinin bitiminden itibaren ilk 6 ayda günde 3, ikinci 6 ayda günde 1,5 saat süt izni verilecek. Süt izni saatlerini anne seçecek.

Geçici personel, istihdam edildiği sürece dışarıda kazanç getirici bir başka iş yapamayacak.

Memurlar için suç sayılan fiil ve hareketler ile yaptırımlar, geçici personel için de geçerli olacak.

Karar uyarınca istihdam edilecek geçici personel için 2012′deki vizeli mevcut tip sözleşme örnekleri, yeni bir vize yapılmasına gerek kalmaksızın kullanılmaya devam olunacak. Ancak bu karar uyarınca ilk defa geçici personel istihdam edecek olan kamu idarelerinin, geçici personele ilişkin tip sözleşme örneklerini Maliye Bakanlığı’na vize ettirmeleri zorunlu olacak. Vize işlemi yapılmadan sözleşme yapılmayacak ve herhangi bir ödemede bulunulmayacak.

 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı okul öncesi öğretmen alımı
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı
 • aile ve sosyal politikalar bakanligi ogretmen alimi
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı öğretmen alımı başvuru formu
 • aile ve sosyal politikalar bakanlığı okul öncesi öğretmenliği
personel alımı 2016, memur alımı 2016, memur forum, memurlar.net, kpss, kaç puan,eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur personel alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. emine diyor ki:

  ben emine lisede çocuk gelişimi okudum şuanda 2 yıllık sosyal hizmetler okuyorum yaşım 27 sizinle çalışmak istiyorum…

 2. arzu salduz diyor ki:

  önlisans çocuk gelişimi mezunuyum aile ve sosyal politikalar il müdürlüklerinde çalışmak istiyorum

 3. fatih diyor ki:

  fatih yıldırım lisans mezunuyum bölüm işleteme bakıcı annelik sertifikasına sahibiyim 05433441277 03862334037

 4. nagehan diyor ki:

  sosyal bilgiler öğretmeniyim. bilgisayar ve okul öncesi öğretmenliği sertifikalarım var.bu kurumda çalışmak istiyorum. istanbul silivride ikamet ediyorum.

 5. CANSU diyor ki:

  SINIF ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNUYUM BİLGİSAYAR, DİKSİYON VE YAŞAMA DESTEK KOÇLUĞU SERTİFİKALARINA SAHİBİM SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM

 6. RUKİYE diyor ki:

  ilahiyat önlisans mezunuyum aile ve sosyal il müdürlüklerinde çalışmak istiyorum.Devlet okullarında öğretmenlik yaptım.İSTANBUL BAHÇEŞEHİRDE İKAMET EDİYORUM

 7. Lokman diyor ki:

  Lokman YEREBAKAN, lisans mezunuyum (tarih) yabancı dil (İngilizce, Gürcüce, Lazca, Rusça) bilmekteyim. ekiple çalışmayı severim, aynı kurumdaki arkadaşlarım ve yakınlarım gibi sizinle çalışmak istiyorum…

 8. ibrahim diyor ki:

  ben engeli birvatandaşım ömss den72.714 puanaldım halenatanmadımsizlerle çalışmakbana onur verecektir lise elektirik mezunuyum baş vuru yapabilirmiyim

 9. ayşe diyor ki:

  harita kadastro mezunuyum ankaranın bi köyünde ikamet etmekteyim kendi imkanlarımla liseyi dışardan okudum ankara büyükşehir belediyesinde staj yaptım ve artık kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum ve sizinle çalışmak istiyorum

 10. dursiye diyor ki:

  4 yıllık okul öncesi öğretmenliği mezunuyum .7 yıllık tecrübem var izmirdeki kurumlarınızda okul öncesi öğretmeni olarak çalışmak istiyorum.

 11. zeynep diyor ki:

  Fen ve teknoloji öğretmenliği mezunuyum.7 yıl devlet okullarında calıştım.İstanbulAvrupa yakasındakı kurumlarınızda calışmak ısterım.

 12. NURDAN diyor ki:

  Evliyim ve bir çocuk sahibiyim okul öncesi öğretmeniyim acil iş arıyorum veya farklı çalışma alanıda olabilir. Ankarada oturuyorum.

 13. cansuuuu diyor ki:

  evlıyım bir çocuk sahıbıyım. önlısans çocuk gelışimi 2011 mezunuyum 2 ucretlı öğretmenlik yaptım şanlı urfa yada akçakaledekı kurumlarınızda çalışmak istıyorummm

 14. hacer diyor ki:

  Ev idaresi ön lisans mezunuyum Atatürk üniversitesi çocuk gelişimi bölümünde okumaktayım. Okulöncesi usta öğretici belgem var. Bursa da ikamet etmekteyim. Kurumlarınızda çalışmak istiyorum. Gereğini bilgilerinize arzederim

 15. nilüfer diyor ki:

  01.07.1982MUGLA/ FETHİYE dogumluyum onlisans sosyal hizmetler mezunuyum lisans a tamamlıyorum bahar dönemim kaldı önlians kpsspuanım 72.500 ayrıca 0/3 yas bebek bakımı ve egitimi/ kat hizmetleri/ silahsız guvenlik kimliğim/ yaslı ve hasta bakıcılığı /sertıfıkalarına sahibim sosyal hizmetlerde çalışmak istiyorum

 16. nilüfer diyor ki:

  cevap gelir mi

 17. şahin diyor ki:

  belki gelır

 18. Zehra diyor ki:

  bursa aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü eleman alımı yapacak mı?

 19. Nihal diyor ki:

  AOF sosyal hizmetler mezunuyum, evde çocuk bakımı ve eğitimi üzerine sertifikam mevcut sizinle çalışmak istiyorum saygılar. .

 20. medine alkan o diyor ki:

  Okul öncesi öğretmenliği lisans mezunuyum liseyi çocuk gelişimi mezunu olarak bitirdim Mardinde ikamet etmekteyim Sosyal hizmetlerde çalışmak istiyorum gereğini bilgilerinize arz ederim

 21. meryem şimşek diyor ki:

  samsun sosyal güvenlik kurumunda çalışmak istiyorum .istatistik mezunuyum nasıl başvurabilirim

 22. Zeynep diyor ki:

  aile ve sosyal politikalar bakanlığı öğretmen maaşları ne kadar?

 23. Sevgi diyor ki:

  Merhabalar çocuk gelişimi mezunuyum aile eğitimi ilk yardım yaşlı bakım sertifikalarım var artı sosyal hizmetler okuyorum açıktan ilgililerden haber bekliyorum şimdiden teşekkürler saygılarımla….

 24. şeyma diyor ki:

  Bende okulöncesi öğretmeniyim ama gerçek okulöncesi öğretmeni. Kendi bölümüzde çalışsanız daha uygun olur. Öyle sertifilarla olmuyo bu işler..

 25. Büşra diyor ki:

  Okul öncesi öğretmeni aile ve sosyal politikalar bakanlığı öğretmen kadrosuna atabilir mi? Ayrıca başvuru ve alım tarihleri nedir öğrenebilir miyim?

 26. emrah diyor ki:

  Merhaba ben emrah istanbul kartalda ikamet ediyorum lise mezunuyum yaşım 26 suan issizim kurumunuzca beni bos bir kadronuza alırsanız sevinirim esop_esop@hotmail.com 05384127873

 27. sevilay diyor ki:

  Merhabalar bende calismak istiyorum ben cocuk gelisimi mezunuyum.aciktan sosyal hizmetler okuyorum arti aile egitimi ilk yardim yasli bakimi bilgisayar sertifikalarim var bide aile ve sosyal politikalarda stajerim calismakta istiyorum saygilarimla…

 28. araf diyor ki:

  çok haklısınız

 29. serpil onuralp diyor ki:

  lıse cocuk gelısımı ve 2 yıllık sosyal hızmetler bolumunden mezunum calışmak istıyorum saygılarımla 0545 456 46 16

 30. Fatıma diyor ki:

  Okuloncesi ogretmenligi lisans programi mezunuyum … Bakanligin calisma kosullari hakkinda bilgi sahibiyim .Sozlesmeli personel alimina dair ilaniniz olursa bana ulasabilirsiniz.. (05078357425)

 31. gamze kacar diyor ki:

  Merhabalar ben cocuk gelisimi lise mezunuyum usta ogretici belgemde var 30yasindayim is ariyorum vakici annelik yada bakici ablalik gibi islerde calismak istiyorum aile il politikalar bakanligina basvurdum ayrica izmir yada balikesir tlf 0553 510 04 21

 32. yasemin diyor ki:

  üniversite mezunuyum son sınıf işletme öğrencisiyim kurumunuzda çalışmak istiyorum. istanbulda ikamet ediyorum(0542 8941157)

 33. havva diyor ki:

  Okul Öncesi ogretmeniyim gaziantepta yaşıyorum çalışmak istiyorum sizlerle 5 yillik ogretmenim fakat hiç bir bilgim yok ;(

 34. elif diyor ki:

  merhaba ben okul öncesi mezunuyum ama atanamadım.PUANIM 73.50 BU İŞ ALANIYLA İLGİLİ PEK BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM. EĞER KENDİ MESLEĞİMİ ALANIMDA ÇALIŞACAKSAM SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTERİM. LÜTFEN GERİ DÖNÜT SAĞLAYIN CEVAP BEKLİYORUM. İYİ AKŞAMLAR

 35. hatice diyor ki:

  lise çocuk gelişim mezunuyum bakıcı olarak çalışmak istiyorum Yaşım:24 İZMİR ‘DE OTURUYORUM TEL:0507 012 04 40

 36. Nermin diyor ki:

  istanbulda ikamet etmekteyim liseden çocuk gelişimi mezunuyum önlisan büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunuyum
  Atatürk üniverstesi açıköğretim çocuk gelişimi öğrencisiyim anaokulu öğretmenliğinde 5 yıl tecrübem var sizinle çalışmak isterim İ

 37. saliha diyor ki:

  Ben okul öncesi lisans mezunuyum deneyimin var sizinle calismak istiyorum 0530 518 12 83 saliha baydı

 38. saliha diyor ki:

  Ben okul öncesi öğretmenliği lisans mezunuyum deneyiminde var sizinle calismak istiyorum 05305181283 saliha BAYDI

 39. seyma diyor ki:

  Okul öncesi öğretmenliğini bitirdim örgün okudum bende sosyal hizmetlerde çalışmak istiyorum yardımcı olur musunuz ve geri yanıt verir mısınız.

 40. seyma diyor ki:

  Buraya yazıp ve alınan kimse oldu mu acaba

 41. NECLA ÇELİK diyor ki:

  56 Yaşındayım. okul öncesi öğretmeniyim. 30 yıldır engelli çocuklarla çalışıyorum. birazda korunmaya muhtaç çocuklarla çalışmak istiyorum. bu benim hayalimdi. 0555 970 03 42 izmir..bornova..15 yıl yöneticilik yaptım.

 42. on lisans diyor ki:

  onlisans ilahiyat mezunuyum. gecen yaz kuran kursu hocaligi yaptim gecici olarak devlet okullarinda ogretmenlik yapmak istiyorum en buyuk hayalim bu konuda yardici olabilirmisiniz. 2015 te alim olacak mi

 43. on lisans diyor ki:

  Neden cevap verilmiyor .devlet okularinda ogretmelik yapmak istiyorum . Bu konuda acil olarak yardim edebilirmisiniz .

 44. on lisans diyor ki:

  Devlet okularida ogretmenlik yapmak istiyorumbu konuda acil olarak yardim edebilirmisiniz . bir bayan olarak kadinlarin calismaya daha cok ihtiyaci var ve hayata atilip kendi ayaklari uzeride durmali .

 45. on lisans genc 22 yasinda diyor ki:

  Devlet okularida ogretmenlik yapmak istiyorumbu konuda acil olarak yardim edebilirmisiniz . bir bayan olarak kadinlarin calismaya daha cok ihtiyaci var ve hayata atilip kendi ayaklari uzeride durmali .

 46. on lisans genc 22 yasinda diyor ki:

  Hayata ayaklari uzeride durmaliyimve bunun icin acil olarak devlet okularinda ogretmenlik yapmaliyim .Bir bayan olarak hayata atilmami ve emin adimlarla yurumeyi saglamaliyim .Kendimi yetistirme ve ogrencilere faydali bilgiler veren birey olmaliyim.

 47. ogretmen olma sevdasi diyor ki:

  Hayata ayaklari uzeride durmaliyimve bunun icin acil olarak devlet okularinda ogretmenlik yapmaliyim .Bir bayan olarak hayata atilmami ve emin adimlarla yurumeyi saglamaliyim .Kendimi yetistirme ve ogrencilere faydali bilgiler veren birey olmaliyim. On lisans ilahiyat mezunuyum .

 48. on lisans diyor ki:

  Arkadasim size cevap geldimi ve ne zaman cevap verilecek

 49. ogretmen adayi diyor ki:

  Devlet okullarinda ogretmenlik yapmak istiyorum .Bu konuda yardimci olurmusunuz. On lisans mezunuyum 22 yasinda bayain hayata ayaklarimi ustunde emin adimlatla yurumek istiyorum bu yolda elimden tutup kalditmaninozi istiyorum cok istiyacim var ogretmen olmak cok istiyorum

 50. ogretmen adayi diyor ki:

  Devlet okullarinda ogretmenlik yapmak istiyorum .Bu konuda yardimci olurmusunuz. On lisans mezunuyum 22 yasinda bayain hayata ayaklarimi ustunde emin adimlatla yurumek istiyorum bu yolda elimden tutup kalditmaninozistiyorum cok istiyacim var ogretmen olmakok istiyorum

 51. sermin diyor ki:

  Nereye basvuru yapiliyor

 52. Gülçin KURU diyor ki:

  onlısasans sosyal hızmetler mezunuyum bılgısayar.tıbbı sekreterlık.hukuk sekreterlıgı kurs sertıfıkasına sahıbım sızınle calışmayı cok ısterım okudugum esnada burda staj yapmıs bulunmaktayım cocukları cok sevıyorum o yuzden burda calışmak cok ıstıyorum

 53. Fatma Göleç diyor ki:

  sosyal hizmetler önlisans mezunu oluyorum bu sene ve stajım suan bursa sosyal hizmet merkezinde yapıyorum. Danışmadan ve yönlendirmeye ve engelli biriminde çoğu şeyi öğrendim. sizinle çalışmak istiyorum

 54. sevim diyor ki:

  önlisans çocuk gelişimi mezunuyum .4 yıldır milli eğtim yaptım nasıl başvuracagız bulamadım bende istiyorum bu konu hakkındada daha detaylı bilgi istiyorum dönerseniz sevinirim.05312875392

 55. nermin diyor ki:

  ilköğretim okuyanlar memur olamazlarmi acaba

 56. Günay diyor ki:

  Okulöncesi öğretmeniyim 2yıldır MEB de ücretli öğretmenlik yapıyorum sizinle çalışmak istiyorum İzmir de oturuyorum

 57. şeyma diyor ki:

  lise çocuk gelişimi mezunuyum aöf ilahiyat okuyorum çalışmak istiyorum

 58. Leyla diyor ki:

  aile ve sosyal politikalar bakanlığı kaç puanla memur alımı yapıyor?

 59. Aysel diyor ki:

  aile ve sosyal politikalar bakanlığı önlisans sosyal hizmetlerden alım yapacak mı?

 60. sayin Turgut kalkan diyor ki:

  Ben isitme engelli ve dil konusma duyurdum işçi alimi ariyorum yardim olur cevap