Almanya’da İş Garantili İŞKUR Kursu

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) ”Almanya’da Eğitim ve İstihdam Projesi” kapsamında Antalya’da açtığı istihdam garantili ”hasta ve yaşlı bakım elemanı kursu”nu bitiren 14 genç, Nürnberg Belediyesi’ne ait huzurevinde işbaşı yaptı. Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Almanya’dan Europcare İnsan Kaynakları firması ve Antalya Aspendos Hastanesi ortaklığıyla ”Almanya’da Eğitim ve İstihdam Projesi” kapsamında istihdam garantili hasta ve yaşlı bakım elemanı kursu açtı. 60 kişinin katıldığı kursu bitiren lise mezunu 14 genç, Almanya’da Nürnberg Belediyesi’ne ait huzurevinde işbaşı yaptı.

Proje kapsamında Almanya’da istihdam olanağına kavuşan gençler, çalışırken aynı zamanda 3 yıl boyunca Almanca öğrenecek. Yüksekokul düzeyinde yaşlı bakım teknikerliği eğitimiyle bu branşta diploma almaya da hak kazanacak gençler, ayrıca Almanya’da sürekli çalışma hakkı kazanacak.

Yurt içinde de istihdam olanağı sağlayan kursun ikincisi de 182 kişinin katılımıyla başlatıldı. Kursu tamamlayanların en az yarısının da yine yurt içinde istihdam edilmesi planlanıyor. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği projenin, Ocak ayında tekrarlaması planlanırken, proje ortakları istihdam olanaklarını daha da artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: AAyurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Almanya’da İş Garantili İŞKUR Kursu yazısına yapılan yorumlar
 1. hakan dellaloğlu dedi ki:

  izelesyon ustasıyım şınkır ısı yalıtmı cepe kaplam catı kaplama şıngır mebraran kaynak su ve kalüfer tesatı yaparım

 2. ridvan çaputkan dedi ki:

  Beni alın

 3. faruk ozdal dedi ki:

  Almanyada calismak istiyorum, cok ihtiyacimvar

 4. emre şener dedi ki:

  Almanyada calismak istiyorum mobilya montaj yapıyorum 2007 de berli 0545 209 47 25