Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi?

Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Mario Draghi’nin politika yapıcıların ilave teşviklere ihtiyaç duyulup duyulmadığı konusunda değerlendirmek için yeni yılın başlarını bekleyeceklerini ve altın alımı yapmayacaklarını kaydetmesi ile birlikte altın fiyatları değer kaybetti.

Altın fiyatları diper yandan da petrol fiyatlarındaki sıçrama ile hafif de olsa yükselişini sürdürüyor. Ancak uzun soluklu olmasını beklemek için erken.

Hafta içinde 1.200 doların üzerini gören altın fiyatlarında dalgalanma sürmesi beklenirken kısa vadede en kuvvetli direnç 1.221 ve en kuvvetli destek 1.291 seviyelerinde gösteriliyor. Uzun pozisyon için 1.211 yukarı kırılması halinde 1.220 seviyesi hedeflenebilir.

Altın fiyatları ne olur? Altın fiyatlarında yükseliş devam edecek mi?

Altın fiyatları artacak mı düşecek mi? Altın fiyatları yükselecek mi? Altın fiyatları ne olur? Altın fiyatları 2014 güncel Altın fiyatları ne olacak? Altın fiyatı ne olur? İşte altın piyasası uzmanları tarafından yapılan altın fiyatları yorumları

Şeker Yatırım 

Günü hafif düşüşle tamamlayan altın kapanışını 1205 seviyesinden gerçekleştirdi. 1200 desteğininçalıştığını gözlemlediğimiz sarımetalde ayrıca toparlanma işaretleri de göze çarpıyor.

Düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirilebileceği altında, yukarı hareketlerin devamında 1220 satışların artabileceği önemli direnç olmakla birlikte buranın üzerine sarkan fiyatlar orta vadeli düşüş eğiliminin sonlandığına dair bir işaret olacaktır.

FXTCR 

1201 – 1212 seviyeleri arasındaki görece yatay seyrinedevam etmekte olan altın, bugün öğle saatlerinde açıklanacak olan ABDTarım Dışı İstihdam verisini bekliyor.

Genel görünüm itibariyle kısa vadeli görece yatay seyrine devam etmekte olan altında, gün içerisinde 1205 direnci ve 1201 desteği yakından takip ediliyor olacak.

Güniçerisinde satış baskılarının yaşanması ve 1201 desteğinin aşağı yönlükırılması halinde ikinci destek seviyemiz olan 1193,82 seviyesiniyakından takip ediyor olacağız. Olası yukarı yönlü hareketlerde ise 1205 direncinden sonra ikinci direnç seviyemiz 1208,35 seviyesi.

ATIG Menkul Değerler 

Bugün günlerden Tarım Dışı İstihdam. Piyasalar ABD’den açıklanacak olan Tarım Dışı İstihdam rakamına odaklanmış durumda.

230 Bin beklenenrakam beklentilerin üzerinde gelirse Dolar endeksinde yukarı yönlühareketler olacağından Altında da satış baskısı hızlanabilir. TarımDışı İstihdam ile birlikte İşsizlik oranı rakamını da takip ediyorolacağız. Yüzde 5.8 olarak açıklanacak rakamın düşük gelmesi istihdam piyasasından görünümün olumlu olduğunu gösterebilir.

Düne baktığımızdaise, ABD’de işsizlik başvuruları 29 Kasım ile biten haftada işsizlikmaaşı başvuruları önceki haftaya göre 17 Bin kişi azalarak 297 Binegeriledi.

Piyasalarda beklenti 295 Bin yönündeydi. Bir önceki haftanınrakamı ise 313 Binden 314 Bine revize edildi. İşsizlik maaşındanyararlanmaya devam edenlerin sayısı 22 Kasım ile sona eren haftada birönceki haftaya göre 39 Bin kişi artarak 2 Milyon 362 bin oldu.

BugünTarım Dışı İstihdam ve işsizlik oranı dışında Fabrika Siparişleri veFOMC üyelerin konuşmaları da yakından takip edilecek. Altında 1213$ ve1221$ direnç seviyelerimiz. Olası geri çekilmelerde ise takip edilecekdestek seviyelerimiz 1201$ ve 1194$.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? yazısına yapılan yorumlar
  1. selahattin kiraz dedi ki:

    borçlarımı ödemem için ek işe ihtiyacım var..