Altın fiyatlarında kalıcı yükseliş bekleniyor mu?

Altın fiyatlarında düşüş devam edecek mi? Altın fiyatları tekrar yükselişe geçecek mi? Altında kalıcı yükseliş bekleniyor mu?

Altın-fiyatlarında-kalıcı-yükseliş-bekleniyor-muAltın fiyatları için uzun vadede düşüş trendi devam ediyor. Orta vadede 1.170 – 1.220 dolar arasında yatay hareket dışında aşağı yönde çıkma denemeleri görülüyor.

Alternatif borsaların seyri ve Yunanistan konusu altın alıcılarını cesaretlendiremedi. Altın fiyatları Temmuz ayı başında 1180 dolar desteğinin de altına sarkması aşağı yönde baskının arttığına işaret ediyor.

Altın fiyatlarında yükselişten bahsedebilmek için ise 1.200 dolar ve üzerinde kalınmalı. 1.170 dolar altında kalması halinde en yakın destek seviyesi 1.150 dolar. Bir önceki dip 1142 son ralli sonraki tarihi dip seviyesi ise 1131 dolar.

Altın fiyatları 1200 dolar seviyesi üzerinde kalabilirse 1.220 dolar seviyesi önemli bir direnç olarak görülüyor ve aşılabilirse 1240 dolar seviyesi bir sonraki direnç bölgesi olabiliryurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...