Altın satış baskısı altında

altın fonlarıAltın fiyatlarındaki son durumu FED odaklı olarak değerlendirmek gerekiyor. Gelen veriler, FED’in faiz artırımı konusunda elini oldukça kuvvetlendirmişti.

Sonraki dönemde dolar endeksi ve ABD bono faizlerindeki yukarı yönlü hareketlenme altında da uzun döneme yayılacak bir satış baskısının görülmesine neden olmuştu. ABD’den gelen TÜFE verileri de bu konudaki beklentileri artırdı. Manşet enflasyon petrol fiyatlarının dışsal etkilerinden dolayı hedeflerin oldukça altında seyrediyor. Buna karşılık Ekim ayına ilişkin açıklanmış TÜFE verilerinde, yüzde 0,2’lik yıllık artış ile beraber daha olumlu bir görünüm ortaya çıktı.

Altının Salı günü açıklanan TÜFE verilerinden sonra 1.061 desteğini test ettiğini gördük. FED faiz artırımı fiyatlaması devam ettiği sürece altın fiyatları yukarı yönlü hareketler kısa vadeli tepki olarak kalabilir ve genel eğilim aşağı yönlü olmaya devam edebilir.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...