Amerika’da staj yapabileceğiniz şirketler

Amerika’da staj yapmak isteyenler için staj yapabileceğiniz bazı şirketler…

amerika staj yapmak ve staj yapılabilecek şirketlerABD’deki staj programları 3-12 ya da en fazla 18 ay boyunca staj yerinde deneyim kazanılan programlarından oluşuyor. Programlar Internship ve Trainee olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Internship: Okurken ya da bir yılı geçmemiş bir mezunluğunuz varsa, maksimum 12 ay çalışılabilen bir program.

Trainee: Öğrencinin yapacağı stajla alakalı eğitimini tamamladıktan sonra en az bir yıl çalıştığı işten sertifika alması gerekir. Bir yılı geçmiş bir mezunluğunuz ve istediğiniz bölümle alakalı beş yıllık bir deneyiminiz varsa katılacağınız maksimum 18 aylık bir programdır.  (Bu durum Turizm ve Otelciler için maximum 12 aydır.)

Programlarda tam zamanlı çalışır ve bu da haftada ortalama 32-40 saate denk gelir. Aylık ortalama 1.200 – 2.500 dolar kazanılır.

Şu bölümlerde staj yapabilirsiniz:

Sanat ve kültür, medya ve iletişim, eğitim, sosyal bilimler, rehberlik ve sosyal hizmetler, kütüphanecilik, otel ve turizm, ticaret ve finans, mühendislik, mimarlık, matematik ve endüstri, kamu yönetimi ve hukuk.

Internship başvuruları: Minimum 12 hafta öncesinde tamamlanması gerekiyor. 24 saat öncesinden konfirmasyonu yapıldıktan sonra 48 saat içinde formların imzalanıp tekrar gönderilip DS (Çalışma İzni) basılıyor. İki hafta öncesinden uçuş bilgilerinin gönderilmesi gerekiyor. İş ve konaklama, aracı kurumlar tarafından sağlanıyor. Intership başvurusunun maliyeti; 6 ay ve daha az süre için 2 bin 800 Amerikan Doları: 7-12 ay için 3 bin 600 Amerikan doları.

Trainee başvuruları: İş ve konaklama Türkiye’deki yetkili aracı kurum tarafından sağlanıyor. Trainee başvurusunun maliyeti; 6 ay ve daha az süre için 3 bin 600 Amerikan Doları: 7-12 ay için 4 bin dolar; 13-18 ay için 4 bin 300 dolar. (Bu rakamlar, programdaki iş ve konaklama sağlanmasının karşılığındaki maliyetler olup, katılımcı ayrıca uçak bileti, vize ve cep harçlığı maliyetlerine katlanıyor.)

ABD’DE STAJ YAPABİLECEĞİNİZ BAZI ŞİRKETLER

 • Abercrombie & Fitch
 • Anchorage By The Sea
 • Best Western Tower West Lodge
 • Gaido’s Galveston
 • Hotel Eklund
 • Media Genesis
 • Odyssey Resorts
 • Montage Deer Valley
 • Naniboujou Lodge
 • Wisconsin Dells


yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Amerika’da staj yapabileceğiniz şirketler yazısına yapılan yorumlar
 1. mahmud dedi ki:

  boyaci islemisem azfende gubre zavodda islemisem boyaci 4 cu derece is olsa zehmet deyilse 055 896 66 86 elaqe saxlayin