Apple Türkiye eleman arıyor

Apple, Türkiye’de ajans başkanı, pazarlama iletişimi yöneticileri ve medya ilişkileri yöneticileri arıyor.

Apple

Tüm dünyadaki Reklam ve halkla ilişkiler çalışmalarını kendi bünyesinde bağımsız bir birimden yöneten Apple, Türkiye’de de bu yapı için eleman arayışına başladı. Kurulacak ekip Apple Türkiye takımı ile işbirliği içinde çalışacak, ancak EMIA (Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika) bölgesinin merkezi Londra ve şirketin genel merkezi ABD Silikon Vadisi Cupertino ofislerine rapor edecek.

Ekip için aranılan en yetkili görevdeki isim ise Ajans Başkanı, olarak adlandırılabilecek Office Manager pozisyonu. Marcom yani Pazaralama İletişimi ile ilgili tüm iş süreçlerini takip edip bir reklam ajansı Genel Müdürü gibi çalışacak olan kişi ekibin kurulmasında da aktif rol oynayacak.

Bunun yanında işin ürün lansmanları, pazarlama iletişimi ve reklam bacağı ile ilgilenecek Marcom Lideri, operatörlerle ilişkilerden sorumlu pazarlama iletişimi yöneticisi, kurumsal ilişkilerden sorumlu pazarlama iletişimi yöneticisi, ağırlıklı olarak AppleStore’dan sorumlu perakende pazarlama iletişim yöneticisi pozisyonlarıda da eleman aranıyor. Bunlara ilave olarak medya ilişkilerini yönetmek üzere de iki Medya İlişkileri Yöneticisi aranıyor. Bu yöneticilerden biri iPhone ağırlıklı medya ilişkilerini yürütürken, diğeri Macintosh ürün ailesinin medya ilişkilerinden sorumlu olacak.

Bu işe almalarla ilgili olarak Apple, Türkiye’de Pedersen and Partners isimli uluslararası beyin avcısı şirketle anlaştı. Şirket yetkililerinin bu pozisyonları doldurmak için Türkiye’deki telekom, bilişim, internet, reklamcılık ve hızlı tüketim alanlarında çalışan profesyonellere kanca attığı söylentiler arasında yer alıyor. Türkiye’de çoğu çok uluslu şirketin tüm bu işler için genelde bir veya iki kişi çalıştırdığı düşünüldüğünde, sonbaharda tam kadro çalışmaya başlayacak olan ekibin Türkiye’de bilişim sektörüne büyük bir rekabet getireceği söyleniyor. – Hürriyet  • Ürün Lansmanları mail
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Apple Türkiye eleman arıyor yazısına yapılan yorumlar
  1. memduh aslan dedi ki:

    demirci ekibile yurt dışı işi arıyorum tel 05412696301

  2. zafer dedi ki:

    selam ben zafer demırcı kalıpcı ekıbım var yurtdışın dan ış arıyoruz deneyım tercube varda var saygılar zafer 0534 478 01 31