Artık bu kurumlarda KPSS'siz personel alımı yapılacak!

Artık bu kurumlarda KPSS’siz mühendis alacak! 5 Temmuz 2014 Cumartesi tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 2 kurumun mühendis kadrosu, merkezi Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yerleştirmesi dışına çıkarıldı.

Artık bu kurumlarda KPSS'siz personel alımı yapılacak!

5 Temmuz 2014 Cumartesi tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 2 kurumun mühendis kadrosu, merkezi Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yerleştirmesi dışına çıkarıldı.

5 Temmuz 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile, KPSS Yönetmeliğine ek madde eklendi. Eklenen madde şu şekildedir:

“EK MADDE 8 – Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü mühendis kadrolarına, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınarak, açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katına kadar belirlenecek adaylar arasından, yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınavdaki başarı sırasına göre ilgili Genel Müdürlüklerce atama yapılır.”

Buna göre,
1- Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü
2- Orman Genel Müdürlüğünün,
mühendis kadrolarına, ÖSYM yaptığı merkezi yerleştirmeler ile atama yapılmayacak.

Bu iki kurum, mühendis ilanlarını kendisi yapacak, başvuruları kendisi alacak, başvuranlar arasındaki en yüksek puanlı 3 katı adaya da sözlü sınav uygulayacak.

Memurlar.netyurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...