Atlasjet 4 kat büyüyecek

Londra uçuşlarına başlayan Atlasjet, gözünü yurtdışında büyümeye dikti. Son olarak Suudi Arabistan’da ‘Atlasjet Suudi‘ ismiyle bir şirket kuran Atlasjet, 2014 yılına kadar 14 ülkede sekiz havayolu yatırımı yapmak istiyor. Şirket halen 22 olan uçak sayısını önümüzdeki ay 24, 2015 sonunda ise 33’e çıkarmayı planlıyor.

Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı

Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 3,5 milyon yolcu taşıyan Atlasjet, gözünü yurtdışına çevirdi. Yurtdışı stratejisinin ilk adımı geçtiğimiz yıl Kuzey Irak’taki Zagrosjet yatırımıyla başlamıştı. Yaz tarifesiyle birlikte Almanya ve İngiltere başta olmak üzere Avrupa’nın önde gelen ülkelerine tarifeli seferlere başlanmış olacak.

Atlasjet’in bu konudaki ikinci yatırımı ise Ukrayna olmuştu. Ukrayna’da havayolu ruhsatı alan ve ilk aşamada 15 milyon dolar yatırım yapan Atlasjet, Kiev merkezli olarak Ukrayna’da iç ve dış hatlarda tarifeli sefer gerçekleştirecek. Şu an tarifeli sefer için onay bekleyen şirket, filoda ki uçak sayısını ilk etapta dörde çıkaracak. Ülkede yaşanan sıkıntılar nedeniyle ilk etapta yoğun bir operasyon yapmayacak.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...