Balıkesir Belediyesi İş Başvurusu Personel Alımı

Balıkesir Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak için sayfamızdan Balıkesir Belediye’sinin tarihçesini inceleyin, devamında Balıkesir Belediyesi Personel ilanları ve Balıkesir Belediyesi İşçi Alımı haberlerine ait linki bulabilirsiniz.

Balıkesir, Anadolu yarımadasının kuzey batısında ve önemli bir kısmı Marmara’da olmak üzere geriye kalan kısmı da Ege Bölgesi`nde yeralan bir ildir. Güneyinden Manisa ve İzmir, batısında Ege Denizi ve Çanakkale, doğusundan Kütahya ve Bursa, kuzeyinden Marmara Denizi ile çevrilmiştir. Bu konumuyla Türkiye’nin Marmara ve Ege denizine açılan yeşil penceresidir.

Yüzölçümü 14.456 Km² olan Balıkesir`in 22 Ekim 2000 tarihinde yapılan sayıma göre nüfusu 1.075.631’dir ( Merkez ilçe nüfusu 218.000 Tahmini). İle bağlı ilçe sayısı 19`dur. Bunlar: Merkez ilçe, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Marmara, Manyas, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk’tur.

Balıkesir, Ege ve Marmara Denizlerine kıyıları olduğu için, tarihi en eski yerleşim bölgelerini kapsayan Arkaik Çağının MÖ 3000 yılına dek uzanır. Bu bölgenin Antik Çağdaki adı MYSİA`dır.

İlin, adını nereden aldığı hakkında değişik rivayetler vardır. Bir rivayette Paleo Kastro (Eski Hisar), bir başka söylentiye göre Bal-ı Kesr (Balı çok), bir başka rivayette ise Pers Devlet adamı Balı-Kisra`nın adından, yada Balak-Hisar veya Balık-Hisar`dan geldiği söylenir…
Antik Çağdaki Mysia adını alan bu bölgede Edremit (Adramytteinen) ilçesinin Altınoluk bucağında Antandros, Erdek (Ertaka) (Belkıs-Kyzikos), Bandırma (Pandermit) adlı önemli antik yerleşim sahaları vardır.

1071 Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu`ya girmeye başlayan Türkler kısa zamanda Selçuklu Devleti idaresinde uçlara yığılmışlar, buralarda yeni yöreler fethedip, Beylikler kurmuşlardır. İşte bu Beyliklerden biri de Danişment Gazi soyundan gelen Kalemşah Oğlu Karesi Bey`in kurduğu Karesi Beyliği`dir. (Bu beylik Balıkesir`in oluşumunda kuruluş itibarıyla önemli rol oynamıştır.)… 1862`den itibaren çeşitli Yörük Aşiretleri bölgede iskana tabi tutulmuş, yerleştirilmiştir. 1878 (93 Harbi) sonunda gelen Muhacirler bölgede yeni köyler kurmuşlardır.

Kurtuluş Savaşı’nda 15 Mayıs 1919`da düşmanın İzmir`i işgalinden hemen sonra durumu müzakere eden çeşitli kongreler düzenlendi. Balıkesirliler Redd-i İlhak Cemiyetini kurarak silahlı direniş kararı aldı. Kısa zamanda gelişen karşı koyma hareketi (Redd-i İlhak) sonucu Akhisar, Ayvalık, İvrindi Cephelerinde düşman önünde 13 ay direnildi. 30 Haziran 1920`de işgal edilen Balıkesir 6 Eylül 1922`de düşman işgalinden kurtuldu. Balıkesir Milli Mücadelede Redd-i İlhak Cemiyetini kuran ve düşmana karşı koyan ilk iller arasındadır.

Balıkesir`de turizm alanında büyük gelişmeler olmuştur. Başlıca turizm merkezleri Altınoluk, Ayvalık, Edremit, Akçay, Burhaniye, Ören ve Erdek`tir. Pek çok uygarlığa evsahipliği yapmış olan Balıkesir, zengin tarihi kalıntılarıyla insanlığın en eski dönemlerine ışık tutar. Buna örnek olarak Yıldırım Camii (Eski Camii), Zağnos Paşa Camii ve il merkezinde Saat Kulesi gösterilebilir.

Kent çevresinde doğal güzellikler içinde kurulmuş tarihi kalıntılarıyla pek çok kasaba bulunur. Edremit Körfezi ve oksijen yoğunluğu bakımından dünyada ikinci sırada gelen Altınoluk (Oksijen Cenneti) bu güzel yörelerden bazılarıdır. Zeytinlikler içinde yeralan Ayvalık ilçesi ise güzel kumsalları, karşısındaki küçük adalar ve tarihi kalıntılarıyla ünlü Sarımsaklı Yarımadası ve Cunda (Alibey) Adası gerçekten görülmeye değerdir.

Balıkesir`in görülmeye değer tarihi eserleri merkezde: Zağnospaşa Camii, Yıldırım Camii, Saat Kulesi (Koca Saat), Umurbey Camii, Karesi Bey Türbesi, Yeldeğirmenleri vs.dir. İlçelerde: Ayvalık`ta Taksiyarkis Kilisesi, Saatli Camii vb., Bandırma`da liman, Cami ve Türbeler, Burhaniye`de Ören, Edremit (Burada Osmanlı döneminde tersaneler kurulmuştur.), Kurşunlu Camii çevredeki en eski İslami eserdir. Ayrıca Altınoluk Bucağında Andantros harabeleri dikkat eçeker. Akçay`a 30 km. uzaklıktaki Küçükkuyu Köyü`ne yakın bir yerde bulunan Zeus Altarı ilginçtir. Öte yandan Erdek, İvrindi, Gönen ve Marmara ilçeleri de çeşitli tarihi zenginliklere sahiptirler. Bunların yanısıra il merkezindeki Atatürk Parkı, Değirmen Boğazı ve Çamlık, Balıkesir`e ayrı bir çekicilik kazandırmaktadır. Dünyaca ünlü Manyas Kuşcenneti adeta bir sembol olmuştur.

Bölgenin geçim kaynakları genelde tarıma dayalıdır. Zeytin cenneti olan körfez bölgesinin yapısı itibarıyla zeytincilik oldukça etkindir Bunun yanısıra tahıl ürünleri, şeker pancarı, domates, kavun ve benzeri ürünler ekonomideki yerlerini almışlardır. Balıkesir denilince akla hemen Yağcıbedir Halıları gelir. Dünya çapında bir pazarı olan bu halılar ekonomiye önemli derecede katkıda bulunur. İlde zeytinyağı ve çiçekyağı üretimi yanısıra kurulan dev salça fabrikaları, un ve yem sanayileri de ihracata yönelik olarak ekonomiye doğrudan katkıda bulunmaktadır. Ayrıca yörenin, pek çok türlülüğü ile birlikte kolonya, kaymak ve kavunu meşhurdur. Balıkesir`e gelip bir kolonya imalathanesine girildiğinde binbir çeşit bitkilerden imal edilen kokuları bulmanız mümkündür. Bölgede Pamuk üretimi de yapılmaktadır.

İlin sanayi yapısı gelişmeye başlamıştır. Organize sanayi sitesi bu gelişmeye örnektir. Ağır sanayi bölgesinde faal olan Haddaneler demir üretiminde çok önemli rol oynarlar.

Sosyal canlılık ve eğitimdeki performansı ile aktif yaşamda yerini alan Balıkesir, 1992 yılında kurulan ve 1 Ocak 1993 tarihinde tüzel kişiliğini kazanan Balıkesir Üniversitesi örneği ile çağdaş eğitimciliğe katkılarda bulunmaktadır.

Balıkesir, küçük kasabaları ve pek çok doğa görüntüleri ile öteden beri ziyaretçileri büyüleyen bir kenttir. Ege ile Marmara kıyıları, kilometrelerce uzanan kumsalları, göz kamaştırıcı mavilikteki deniz, bölgeyi kaplayan yeşil örtü, mükemmel bir çevrede mükemmel bir zaman geçirmek isteyen herkesi buraya çeker.

Balıkesir Belediye’sinin iletişim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 • balıkesir belediyesi personel alımı
 • balıkesir büyükşehir belediyesi personel alımı


 • balikesir belediyesi isci alimi
 • balikesir belediyesi personel alimi
 • balıkesir belediyesi iş ilanları
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Balıkesir Belediyesi İş Başvurusu Personel Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. Hamdullah Özzengin dedi ki:

  Balıkesir gönen de oturuyorum 1988 doğumluyum is arıyorum.

 2. hatice cellat. dedi ki:

  iş arıyorum.egitimli temizlikciyim.0543,4732408.bandırma da oturuyorum. 01.04.1979

 3. özlem ayhan dedi ki:

  iş arıyorum.egitimli temizlikciyim.05462410070 bandırma

 4. ayla sırlan dedi ki:

  balıkesir edremitte oturuyorum iş arıyorum ofis temizlik yemek caycılık 05423055527

 5. havva çelik dedi ki:

  balıkesirde oturmaktayım acil iş arıyorum temizlik işi

 6. gamze kacar dedi ki:

  Is ariyorum balikesir gonende oturuyorum cocuk gelisimi mezunuyum usta ogretici belgem var ayrica lise mezunuyum sekreterlik yada kreslerde is ariyorum yada bana uygun bis olursa diksiyonum duzgundur

 7. gamze kacar dedi ki:

  Numaram 0553 510 04 21 is ariyorum ustteki yoruma dayali

 8. MEHMET ALTIN dedi ki:

  balıkesirlide oturuyorum yüzde 52sinde rapor var özürlü 0536-8781953

 9. MEHMET ALTIN dedi ki:

  temizlikci

 10. esraa dedi ki:

  iş arıyorum garsonum

 11. mest dedi ki:

  işçi alımları başladımı

 12. şenol şen dedi ki:

  balıkesir dursunbeyde oturuyorum işsizim 3 yıllık kahvecilik yaptım 24 yaşındayım askerliğimi yaptım

 13. akın deniz dedi ki:

  balıkesir karesi de otuyorum.meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum iş arıyorum 05542990398

 14. Anonim dedi ki:

  Yaş

 15. okay dedi ki:

  Yaş

 16. Fatih özdemir dedi ki:

  Benim yüzde 46 raporum var iş armaktayım Balıkesir Edremit’te oturuyorum ilginiz için şimdiden teşekkür ederim bana bu numaradan ulaşabilirsiniz. 05434103707

 17. Gülcan dedi ki:

  Kpss den 77 aldim büro yön. 2.sınıftayim bilgisayar ve muasebe sertifikam var.29 yaşındayım.
  Balıkesir belediyesinde çalışmak istiyorum.
  Tel:05545458576

 18. ozgen gunaydin dedi ki:

  Onlisans sosyal hizmetler mezunuyum kpss2014 68 puan aldim. İs ariyorum.
  Balikesirliyim

 19. cemalettin sayar dedi ki:

  ayvalıkta oturuyorum profesyonel olarak kasaplık yapıorum.ascı yardımcılıgı garsonluk yaptım.25 yasındayım kasap ustalıgı belgem var.beledıye bunyesınde saglam bır ıs arıyorum 0542340951

 20. suzan dedi ki:

  Merhaba lar balikesir merkezde oturuyorum gıda ve işletme olarak iki üniversite bitirdim 28 yaşındayım is ariyorum acil dönerseniz cok sevinirim saygilar

 21. mustafa yılmaz dedi ki:

  burhaniye de oturuyorum.imam hatip lisesi, isletme onlisans mezunuyum.kpss puanim 76.daha once garsonluk temizlik soforluk buro gorevlisi olarak gorev yaptim. e sinifi ehliyetim bilg.isletmenlik sertifikam var..esim burhaniyede infaz koruma memuru.belediye bunyesinde gorev yapmak istiyorum.tesekkurler

 22. büsra kumru dedi ki:

  Bandırmada oturuyorum ams balikesirede gelebilirim hasta kabul sertifikam var hadtanelerde is ariyorum yarx ederseniz sevinirim

 23. Kübra dedi ki:

  Yasım 22 balıkesir merkezde ikamet ediyorum lise çocuk gelişimı mezunuyum ve hasta kabul bılgısayar yonetıcı asıstanlıqı sertıfıkam var acıl ıse ıhtıyacım var yardımcı olursanız sevınırım

 24. Kübra dedi ki:

  22 yasındayım balıkesır merkezde ıkamet edıyorum

 25. tugba dedi ki:

  Merhaba buraya atilan mesajlara cevap veriuorlarmi com merak ediyorum…

 26. ali akarsu dedi ki:

  Slm su tesisat ustasıyım tüm belgelerim var su arizada iş ariyorum tskler. 05326752668

 27. ali akarsu dedi ki:

  20 yillik su tesisat ustasiyim 5326752668

 28. Merve dedi ki:

  Balıkesir gönende ikhamet ediyorum.meslek yüksek okulu bilgisayar programcılıgı mezunuyum.2 yıl kasiyerlik yaptım.disiplinli,sorumluluk sahibi,öğrenime açık biriyim.iş arıyorum.bilmediğim alanda bile çalışırım öğrenirim.05457174441

 29. irfan deniz dedi ki:

  Balikesir dogumluyum is ariyorum endustri meslek lisesinden kaynakcilik belgem vardir serbest meslek sahibiyim yardimlarinizi bekliyorum tel 05434360301

 30. Hüseyin Kiracı dedi ki:

  Balikesir gonende oturuyorm 1978 dogumluyum iş arıyorum

 31. Hüseyin Kiracı dedi ki:

  Balikesir gönende oturuyorm 1978 doğumluyum çok acil iş arıyorum

 32. ....... dedi ki:

  balıkesir gönende oturuyorum genclerın önü kapalı burda iş bulma olanagı yok askerliği bahane edip işe almıyorlar 2 aydan berı sigortalı iş arıyorum yardımcı olun

 33. deniz Aydin dedi ki:

  Balikesir merkezde oturuyorum E sinifi ehliyetim var belediye otobus lerine girmek. Halkimiza itinayla hizmet etmeyi cok istiyorum dikkate alirsaniz sevinirim numaram 544 855 14 53

 34. seda dedi ki:

  hasta kabul sekreteri sertifikam var hastanelerde iş arıyorum

 35. ali ilhan dedi ki:

  E sınıfı ehlıyetım var src 2 ve psk belgelerım var beledıye bunyesınde hızmetvermekten onur duyarım 5542960569

 36. osman yurtdas dedi ki:

  yapıressamlığı öğretmenliği mezunuyum işsizim acilen iş arıyorum lütfen değerlendirin belediyenin herhangibirr bölümünde olabilir

 37. Sezgin ACAR dedi ki:

  Emekli Uzman Çavuş’um Foto-Film Ks.K.olarak Emekli Oldum.iyi seviyede bigisayar kullanırım Belediyenizde Uygun görülen kadrolarda Çalışmak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim.

 38. aysenur dedi ki:

  Balikesir gonendeyim is ariyorum hasta kabul belgem var acil is ariyorum

 39. arif dedi ki:

  Susurlukta oturmaktayım çok acil işe ihtiyacım var gerekirse balıkesire taşınırım E sınıfı eyliyetim var gerekirse temizlik işide yaparım 05352892343

 40. ali baydar dedi ki:

  Bigadiç bekirler köyünde oturuyorum acil iş arıyorum temizlik işi çaycılık şöförlük yardımcı olurmusunz tel 0544 872 11 59

 41. Murat Alici dedi ki:

  Balıkesir Gönende Oturuyorum..iş ariyorum…tesisatciyim..otel tecrubem var….teknık servis olarak..havuz operatorluk belgem ve ustalık belgem var..uygun iş ariyorum..0542-498-06-15

 42. Anonim dedi ki:

  selamunaleyküm edremit kadiköy mahallesinde ikamet etmekteyim evliyim ilköğretimde okumakta olan bir çocum var engelliyim iyi derecede elektirik gazaltı kynakçısıyım ailei geçimimi temin etmekiçin çalışmaya ihtiyacım var ALLAH RIZASI İÇİN İŞ VERİN ÇALIŞAYIM SELAMLAR MUHAMMET ALİ ÖZBAY 05433101842

 43. HAKAN FIRAT dedi ki:

  EDREMİT BALIKESİR DE OTURUYORUM ( E )SINIFI EHLİYETİ VAR Silâhlı güvenlik sertifikam var çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim tel:0538 742 90 26

 44. HAKKI KARABULUT dedi ki:

  BALIKESIR DOGUMLUYUM 27 YASINDAYIM IZMIR BUCADA IKAMET ETMEKTEYIM.BALIKESIR UNIVERSITESI MYO OKULU MAKINA MEHZUNU OLUP SUAN ASKERI PERSONEL OLARAK CALISMAKTAYIM SOZLESMEM 2016 YILI SONA ERECEGINDEN ZABITA OLARAK BELEDIYEDE CALISMAK ISTIYORUM MESAJIMI DIKKATE ALIRSANIZ SEVINIRIM.

 45. Anonim dedi ki:

  merhabalar ben figen fındıkçılarlıgil kendime iş arıyorum ben formu mu verdim belediye ye ama iç ses çıkmadı bana bir iş verirseniz sevinerim oglum asker ihtiyacım var çalışmaya yaş 48 saygılarımı sunarım şimdiden sevgilerle kalın iyi akşamlar 05079725052

 46. nurbin yumuk dedi ki:

  Balikesir karesi oturuyorum temizlik isi ariyorum

 47. zehra çürük dedi ki:

  hastane ,temizlik eleman,balıkesir belediyesine hizmetli,görevli işlerde çalışmak istiyorum 29yş ortaögretim mezunuyum işkura müracatım var ama şimdiye kadar hiç bir sekilde cevap dönüş yok tesekürler

 48. Zeliha dedi ki:

  Ben balıkesir de oturuyorum temizlik üzerine işe ihtiyacım var

 49. Zeliha dedi ki:

  23 yaşındayım daha önce çalışmadım

 50. MEHMET ÇAKMAK dedi ki:

  MERHABALAR BALIKESİR / BURHANİYEDE OTURUYORUM %65 ÖZÜRLÜ RAPORUM VAR İŞ ARIYORUM İLGİLENİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM HAYIRLI GÜNLER 05439120084

 51. Emine akkus dedi ki:

  Balıkesir merkez de oturuyorum evli 2 cocuk annesi 35 yaşında mutfak ve temizlik kat görevlisi çay kahve servisi hastane okul ve kreşler de iş arıyorum
  Hasta Kabul bilgisayar sertifikalarım var
  4 yıl ev hizmetlerinde yardımcılık yaptım
  Unlu mamuller de satış elemanligi yaptım
  Takım çalışması ve yönetim becerisi eğitim belgem var
  05384632577

 52. Ilknur dedi ki:

  Balıkesir üniversitesi inşaat mezunuyum iş ariyorum.kendi bölüm haricindede olur iki çocuk ve asgari ücretle gecinemiyoruz.

 53. cemile peltek dedi ki:

  Onlisans isletme mezunuyum ozel silahli guvenlik belgem mevcut ve is ariyorum artik duyun sesimi kac basvuru biraktim ama hic geri donulmedi rica ediyorum evliyim bir oglum var ilgilenirseniz sevinirim

 54. Burcu Tığ dedi ki:

  Burcu tığ Afyon kocatepe üniversitesi kamu yönetimi ve eskisehir anadolu üniversitesi adalet mezunuyum belediyeniz de personel olarak çalışmak istiyorum ilgilenirseniz çok ama çok sevinirim.

 55. ilker baran dedi ki:

  balıkesir akçayda duruyorum yardımcı olursanız sevinirim acil işe ihtiyacım var her işi yaparım iş gücüm vardır 0531 545 55 91

 56. Bilge atik dedi ki:

  2013 yıl 4 yıllık maliye mezunuyum kepsut ilçesinde ikamet etmekteyim uygun görülmesi halinde balıkesir buyuk şehir belediyesinde görev yapmak istiyorum 505 3752516

 57. gulsen bora dedi ki:

  Balikesir bandirmada oturyorum /40 engelliyim ise ihtiyacim var belediyenizde uygun is taleb ediyorum.05416685004

 58. 05452448085 Merhaba Balikesir Ayvalikta oturuyorum. Ö.G.G. Kimlik belgem var silahsız. Gida mezunuyum acil ise ihtiyacim var. Yardimci olursaniz cok sevinirim Teşekkürler. dedi ki:

  Fatmagul Yerlikaya

 59. kamuran yıldırım dedi ki:

  merhaba ben istabulda özel halk otobüste 11 yıl çalıştım şuan işsizim referans özulaş taşımacılık tlf 05559804075 benım tlf 05308261749 ilginiz için teşekur

 60. Engin dedi ki:

  Sezer

 61. yasemin karabacak dedi ki:

  balıkesir savaştepede oturuyorum eşim hasta 8 aydır çalışmıyor acil iş arıyorum savaştepe okulu olursa sevinirim.0539 778 49 75

 62. ERDAL KÖROĞLU dedi ki:

  İnşaat Teknikeriyim Yapı kontrol birimi ve imar müdürlüğü vb olabilir Saygılarımla

 63. damla dedi ki:

  balikesirde oturuyorum sizden iş isyiyorum

 64. damla dedi ki:

  balikesirde oturuyorum iş isyiyorum belediye veya şehir hastanesi

 65. Sultan Yorulmaz dedi ki:

  İş arıyorum Önlisans lojistik yönetimi mezunuyum daha önce çalışmadım bu sene mezun oldum ve çalışmak istiyorum.Balıkesirliyim

 66. Sultan Yorulmaz dedi ki:

  Balıkesirliyim Önlisans lojistik yönetimi mezunuyum 22 yasindaym daha önce çalışmadim is istyrm.bilgisayar ve ingilizce sertifikam var.