Bank Asya İşe Alım Süreci Personel Alımı

Bank Asya Katar’ın en büyük İslami bankası olan Qatar Islamic Bank ile gerçekleştirilecek stratejik ortaklık yapacağı açıklandı.

Açıklamada ortaklığın kurulması yönünde görüşmelere başlandığı ve gerekli izinlerin alınmasından sonra en kısa sürede gerçekleşeceği bilgisi verildi.

Bank Asya İşe Alım Süreci Personel Alımı

İşe Alım Koşulları

İşin gerektirdiği özel şartlar ve ihtiyaçlar hususunda Genel Müdürlüğün tayin ve takdir yetkisi saklı kalmak kaydıyla Asya Katılım Bankası’na alınacak tüm personelin aşağıda belirtilen niteliklere haiz olması gerekmektedir.

 • T.C. Vatandaşı olmak veya yabancı uyruklu ise çalışma izni almış olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • En az önlisans mezunu olmak,
 • Kamu hizmetlerinden yasaklı bulunmamak,
 • İyi hal sahibi olmak (ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekarlık, inancı kötüye kullanma -hileli iflas gibi- yüz kızartıcı bir fiil ile mahkum olmamak),
 • Bankamız tarafından yapılacak araştırmalar sonucunda olumlu istihbarata sahip olmak,
 • Resmi veya özel herhangi bir kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü altında bulunmamak,
 • Görevini yapmaya engel olabilecek bedeni ve akli bir rahatsızlığı bulunmamak ve sağlık durumu yurdun her yerinde çalışmasına elverişli bulunmak,
 • Yapılan yazılı ve sözlü sınavlarda başarı göstermek.

İşe Alım Süreci

Bank Asya’da yeni personel ihtiyacı olduğunda, web sitemizde, kariyer portallarında ve/veya gazetelerde iş ilanlarımız yer almaktadır. Bu ilanlar takip edilerek iş olanakları öğrenilebilmekte ve açık pozisyonlara başvuruda bulunulabilmektedir. İlanda belirtilen nitelikleri taşıyan adaylar sırasıyla aşağıdaki süreçlere davet edilmektedir:

Yeni Mezunlar İçin

 • Asya Katılım Bankası’nda belirli aralıklarla MT alımları yapılmaktadır. Bu alımlar banka tarafından yapılacak sınav sonuçlarına göre gerçekleştirilmektedir.
 • MT sınavı için başvuruda bulunmak isteyen adayların, iş başvuru formumuzdaki ” MT ” referans kodlu ilanları seçmeleri gerekmektedir.
 • Sınav sonucu olumlu olan adaylar ile İnsan Kaynakları Yetkilileriı ve ilgili Birim Yöneticilerinin katıldığı bir mülakat gerçekleştirilmektedir.

Bu aşamalar sonucunda aranılan niteliklere sahip olduğu belirlenen adaylara “görev teklifi”nde bulunulmaktadır.

Deneyimli Adaylar İçin

Bankacılık sektöründe tecrübeli olan adaylar, www.bankasya.com.tr adresimizden  iş başvurusunda bulunabilirler. Açık Pozisyonlara başvuruda bulunmak için ilgili ilanın referans kodu seçilerek, iş başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Yapılan başvurular özgeçmiş veritabanımıza kaydedilir ve sadece İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından değerlendirilir. Bu başvurular arasından Bankamız kriterlerine ve açık pozisyonlara uygun olan adaylar mülakat için Genel Müdürlüğümüze davet edilirler. İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz tarafından olumlu bulunan adaylar ilgili iş birimleri ile teknik görüşmeye alınırlar. Bu sürecin sonunda uygun görülen adaylara İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından çalışacakları unvan ile sosyal hakları bildirilerek “görev teklifi”nde bulunulur.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...