Bartın Belediyesi Personel İşçi Alımı

Bartın Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak için sayfamızdan Bartın Belediye’sinin tarihçesini inceleyin, devamında Bartın Belediyesi Personel Alımı ve Bartın Belediyesi İşçi Alımı haberlerine ait linki bulabilirsiniz.

“PARTHENİA”dan Bartın’a dönüşen adın kaynağı “PARTHENİOS” dur. Bartın Irmağının antik çağdaki adı olan Parthenios; Yunan mitolojisinde, Tanrıların Babası OKENAUS’un çocukları olan yüzlerce tanrıdan birisi ve “Sular Tanrısı”dır. “Sular ilahı veya Muhteşem akan su” anlamlarına gelir. Bir başka anlamı da “Genç Kızlar için koro türküleri” veya tanrıça Athena’nın bir sıfatı olan “Genç bakire”…

Antik çağda, Parthenios adı verilen Bartın Irmağının kenarında kurulan Bartın Kentinin PARTHENİA adıyla anıldığı ve zamanla Bartın’a dönüştüğü yazılı kaynaklardan anlaşılmaktadır.
Ünlü ozan HOMEROS, İLYADA destanında; Truva kentini korumak için Anadolu’dan gelen cengaverlere Parthenios Irmağı’nın suladığı ülkeden de yiğitlerin katıldığını anlatır. Amasyalı Strabon da bir eserinde yine Parthenios’tan söz eder.

Bartın kentini, İ.Ö.14. yy’da Gaskalar sahiplenmiş… Sonra; Hititler, Frigler, İonlar, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Helenler, Pontuslular, Roma ve Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar yurt edinmişler.

Bartın Belediye’sinin iletişim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

   • bartin belediyesi is ilanlari
  • bartın belediyesi işçi alımı
  • bartın memur alımı
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Bartın Belediyesi Personel İşçi Alımı yazısına yapılan yorumlar
  1. Emine Bilge Kalafat dedi ki:

    bartınliyim istanbulda yaşıyorum belediyede memur olmak istiyorum 2 kardeşiz abim uzman Çavuş siirt te görev yapıyor kpss p94 den aldım bende memleketine çalışmak istiyorum lise makine bölümü mezunuyum 2014 de bitirdim şimdi markete manav şefi olarak çalışıyorum telefonum 0542 7271376 teşekkür ler