Belediyeler memur ve işçi alımı yapacak

belediye memur işçi alımı

Belediyeler memur ve işçi alımı yapacak

Seçim yarışından çıkan belediyelere hükümetten kadro müjdesi geldi. İstanbul,Ankara ve İzmir başta olmak üzere tüm il ve ilçelerin belediyelerine on binlerce yeni kadro verildi. Sadece bu üç şehirdeki memur ve işçi kadrolarının sayısı 22 bin 911 arttı. Böylece belediyeler tüm Türkiye’de yeni eleman alımına başlayabilecek. Belediyelerle ilgili Norm Kadro Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikler, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni yönetmelikle başta büyükşehirler olmak üzere, tüm il ve ilçelerin belediyelerine ek kadro verildi. Yönetmelikten en çok etkilenen İstanbul oldu.

ZABITA ALIMI OLACAK
Buna göre, İstanbul’daki 9 bin 882 olan memur kadrosu 19 bin 128′e çıkarıldı. 5 bin 882 olan sürekli işçi kadrosu toplamı da 9 bin 564′e yükseltildi. Böylelikle İstanbul’a toplam 13 bin 6 yeni memur ve işçi alınacak. En fazla alım, itfaiye erliği ile zabıta memurluğunda olacak.

İZMİR’E DAHA ÇOK
Ankara’da halen 4 bin 539 memur ve 2 bin 723 sürekli işçi kadrosu bulunuyordu. Yeni yönetmeliğe göre Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki memur kadrosu 7 bin 579′a, sürekli işçi kadrosu da 3 bin 790′a çıkacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne alınacak 5 bin 801 memur ve sürekli işçi ile belediyenin kadrosu 9 bin 882′ye çıkacak.

 • zabita alimi yapacak belediyeler
 • zabita alimi yapan belediyeler
 • zabita alimi yapacak olan belediyeler
 • zabita alacak belediyeler
 • zabıta alan belediyeler
Bunları da beğenebilirsin
4 Yorumlar
 1. BARIŞ diyor

  Adım barış gaziemirde ikamet etmekteyim agır vasıta ehliyetim var. kodronuzda calışmak isterim şöför olarak… cep 0530 384 20 83

 2. Anonim diyor

  Halil kara kamyon sofuruyum

 3. aaa diyor

  saçma sapan haber koyuyosunuz hangi belediye eleman alıyo.nereye sorsak çıkartıyoruz hiç alındığını duyduğumuz yok.böyle asılsız haberlerle insanları kandırmayın.

 4. Anonim diyor

  Adim mustafa yasar bende belediye bunyesi altinda calismak isterim yas 28ehliyetim var

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.