Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Boğaziçi_Üniversitesi_Logosu

Boğaziçi Üniversitesi personel statüsünde görevlendirmek üzere öğretim üyesi alımı yapıyor.

T.C. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemiz Fakültelerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 25., 26. maddeleri ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğimin ilgili maddeleri ile “Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları” uyarınca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Yardımcı Doçentler alınacaktır.

Profesör kadrosuna başvuracak adaylar; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladığı kaynakları, üstlendiği idari görevler ile ilgili bilgileri kapsayan ve belgeleyen (6 nüsha) dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze,

Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladığı kaynakları, üstlendiği idari görevler ile ilgili bilgileri kapsayan ve belgeleyen (4 nüsha) dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze,

Yardımcı Doçentler ise; özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları kapsayan ve belgeleyen dosya ile (4 nüsha) ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Fakülte Dekanlıklarına başvurmaları duyurulur.

Aranan Nitelikler:

(a) Adayların Bilimsel çalışmalarını yayınları ile kanıtlamış olması ve çok iyi derecede ingilizce bilmeleri gerekmektedir.

(b) Adayların proje ve yapım yönetiminde uzman olması, uluslararası inşaat, performans yönetimi ve inovasyon konularında çalışmaları ve yayınları bulunması gerekmektedir.

(c) Adayların betonarme yapılar konusunda uzman olması, betonarme davranışı, analitik modelleme ve perde duvarlar konularında çalışmaları ve yayınları bulunması gerekmektedir.

(d) Adayların öğrenme, eğitim ve okul öncesinde ikinci ve yabancı dil eğitimi alanında doktora mezunu olması, çift dilli çocuklarda kelime gelişimi ve okuma yazmaya ön hazırlık becerileri ve erken çocuklukta çift dillilik ve bilişsel gelişim alanlarında çalışma yapmış olması gerekmektedir.

(e) Adayların dilbilim alanında biçimbilim ve arayüzleri konusunda uzman olması.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...

Yorumlar kapalı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.