Çağrı Merkezi 4000 yeni personel alımı

Çağrı Merkezi Satış TemsilcisiÇağrı merkezinde çalışmak ve iş başvurusu yapmak isteyenlere müjde. Çağrı merkezi sektörü personel alımı yapmaya devam ediyor. Çağrı merkezi işe alım süreci nasıl işliyor? Çağrı merkezi için işe alım süreci aşamaları neler?

Çağrı merkezi firması Callpex 2014’te cirosunu arttırıp yaklaşık yüzde 30 oranında büyümeyi hedefliyor. Anadolu’da yeni yatırımlar için araştırma yapacaklarını da belirten kurumun Genel Müdürü Metin Tarakçı çalışan sayısını 1650’den 2 bine çıkartmayı planladıklarını söyledi. Aynı zamanda Çağrı Merkezleri Derneği Başkanı olan yöneticiye göre bütün sektördeki çalışan sayısı 70 binden 74 bine çıkacak.

2008 yılında kurulan Callpex, İstanbul, Bingöl ve Yozgat’ta toplam 1650 çalışanı ile çağrı merkezi sektöründe hizmet veriyor. 2013’te yüzde 25 büyüyen şirketin 2014 hedefi yüzde 30 oranında. Şirketin Genel Müdürü Metin tarakçı, teknolojiye ve insan kaynağına ciddi yatırımlar yaptıklarını söyleyerek “Odağımızda sektöre yeni iş modelleri kazandırıp farklılaşarak müşterilerimize daha çok katma değer ve operasyonel avantaj sunmak var. Yeni yılda tahsilat yönetimine ağırlık vereceğiz” diyor. Koltuk kiralama hizmeti ile geçen yıl 200 koltuk kiralayan şirket, bu yıl bu sayıyı 300-400’e çıkarmayı amaçlıyor.

Callpex olarak ne kadarlık bir işe alım yapacaksınız? Anadolu’da biraz daha genişleme olacak mı?

Anadolu’ya ilk yatırım yapan şirketlerdeniz. Anadolu’ya (Yozgat ve Bingöl) yatırım yapmamızın nedenleri arasında istihdam ilk sırada yer alıyor. Oradaki gençlere modern ofis ortamlarında iş imkânı sağlamak ve sosyal sorumluluk anlamında bölgesel kalkınmaya destek vermekten dolayı mutluyuz. Bu yıl yeni lokasyon açmak için araştırmalarımız sürüyor. Eğer uygun şartlar oluşursa gerekli yatırımları yapacağız. 2014’te ciromuzu da 42 milyon TL’den 52-53 milyon TL seviyesine getirip yüzde 30 oranında büyümeyi hedefliyoruz.

Çağrı merkezi için işe alım süreci aşamaları neler?

Çağrı merkezi işe alım süreçlerinde, adaylara insan kaynakları portalları, web sitesi, İŞKUR, belediye vb. kanallardan gelen başvurular ile ulaşıyoruz. İlk aşamada telefon mülakatı ve sonrasında birebir görüşmelerle kurum kültürümüze ve projeye en uygun personel seçimleri yapılıyor. Aynı zamanda alımlarda bazı müşterilerimizin beklentisi olan teknik yeterlilik tarafında da değerlendirmelere tabi tutuluyorlar. Son olarak adayların referans kontrolleri de yapılarak uygun adaylara teklifte bulunuyoruz.  • çağrı merkezine alimi
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Çağrı Merkezi 4000 yeni personel alımı yazısına yapılan yorumlar
  1. ERHAN KULAN dedi ki:

    buraya nasıl iş başvurusu yapacağız yardımlarınızı rica ederim

  2. Anonim dedi ki:

    buraya nasıl iş başvurusu yapacağız yardımlarınızı rica ederim

  3. pınar dedi ki:

    Bu işyeri nerde ve ne zaman başvuru yapabiliriz?