ÇAĞRI MERKEZİ İŞ BAŞVURULARI

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de çağrı merkezleri alanında çalışan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Başta Turk Telekom, Turkcell, Vodafone ve Avea gibi telekom şirketleri yaptıkları yeni yatırımlar ve sağladıkları büyüme ile çağrı merkezi alanında birçok kişiye iş imkanı sunarken bu alanda yarattıkları istihdam da daima büyüyor. Telekom operatör şirketleri dışında bankalar da çağrı merkezlerinde binlerce kişiye imkanı veriyor.

Önümüzdeki dönemde çağrı merkezlerinde çalışmak isteyen adaylar için oldukça olumlu bir dönem. Önümüzdeki 5 yıllık sürede çağrı merkezlerinin toplamda 30 bin kişiye daha iş imkanı vereceği tahmin ediliyor.

Çağrı merkezlerindeki iş potansiyeli krizden bile etkilenmiyor. Özellikle telekom operatörleri, bankalar ve bunlar gibi köklü kuruluşların çağrı merkezleri durmaksızın çalışıyor. Son dönemde şirketler çağrı merkezlerine ağırlık vermeye başladılar, bunun nedeni ise çağrı merkezlerinin maliyet düşürücü etkisi. Şirketler bir takım operasyonları çağrı merkezleri aracılığı ile yapmaya başlayarak tasarruf etmeye önem veriyorlar.

Türkiye’de çağrı merkezlerinin finansal boyutu yaklaşık 1 milyar TL. Özellikle 2003 ve 2008 yılları arasında çağrı merkezlerinin sağladığı istihdam 2 katına çıkmış ve çağrı merkezlerinde çalışan sayısı 35 bine yaklaşmıştır. 5 yıl içinde 30 bin kişinin daha çağrı merkezleri bünyesine katılması söz konusu.

Çağrı merkezleri aynı zamanda istihdamı arttıran ve birçok kişiye iş olanağı sağlayan yatırımlar. Erzurum, Diyarbakır, Uşak, Erzincan, Sivas, Gümüşhane, Yalova gibi illerde yer alan çağrı merkezleri, bu illerde hem istihdam yaratıp hem de bölgelere teknoloji ve altyapı yatırımı çekiyor. Bu illerde yaratılan istihdam, taşıma, yiyecek-içecek, ofis hizmetleri gibi yan hizmet sektörlerin de canlanmasını ve kuruldukları bölgelerde yıllık 50 milyonluk ekonomik katkı sağlıyorlar.

Çağrı merkezleri birçok işsiz gence iş vererek işsizlik sorununa büyük ölçüde el atıyor. Sektörde çalışanların %70′i kadın, çalışanların %65′i ise üniversite mezunu ya da öğrenci.

Çağrı merkezlerine en fazla personel alımı yapan şirketler, telekomünikasyon, finans ve lojistik sektöründeki şirketler.

ÇAĞRI MERKEZİ İŞ İLANLARI, İŞ BAŞVURUSU

Çağrı merkezlerinde çalışmak isteyen adayların telekomünikasyon, finans ve lojistik sektöründeki şirketlerde her zaman daha fazla şansı var, çünkü çağrı merkezlerini en aktif şekilde kullanan ve çağrı merkezlerine en fazla personel alımı yapan şirketler söz konusu sektörlerde faaliyet gösteriyor. İş ilanları basın ve internet ortamından takip edilebilir.

Telekomünikasyon alanında Türk Telekom Çağrı Merkezi, Turkcell Çağrı Merkezi, Vadafone Çağrı Merkezi ve Avea Çağrı Merkezi‘nde iş ilanlarını takip ederek iş başvurusu yapabilir, kendinizi bu köklü şirketlerde değerlendirebilirsiniz.

Finans alanında ise Bankaların çağrı merkezlerinde çalışma olanakları mevcut. Bankalar için çağrı merkezleri oldukça önemli departmanlar.

Lojistik alanında ise HOROZ, OMSAN, BORUSAN, YUTİÇİ LOJİSTİK gibi köklü lojistik şirketlerinin çağrı merkezlerinde iş ve çalışma olanağı bulmanız mümkün.

Söz konusu şirketlerin çağrı merkezlerinde çalışmak isteyen adaylar ilgilendikleri şirketin insan kaynakları bölümünden iş başvurusu yapabilirler. • söz gazetesi diyarbakır iş ilanları
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
ÇAĞRI MERKEZİ İŞ BAŞVURULARI yazısına yapılan yorumlar
 1. sevil dedi ki:

  03322653560

 2. fatih dedi ki:

  0546 610 37 38 samsun yaş 25

 3. CİHAN dedi ki:

  BEN MALATYA OTURUYORUM 05435941416
  EVLİ BİR COCUK BABASİYİM BU İŞE İHTİYACİM VAR YAŞ 28

 4. ARVATO ELAZĞ dedi ki:

  İŞ BAŞVURULARINIZI CV GÖNDEREREK YAPABİLİRSİNİZ.

  arvato_elazig_ik@bertelsmann.de