Çalışanlara 3 Bin TL Maaş Promosyonu

3 Bin TL Maaş PromosyonuÇalışanlara verilmesi planlanan maaş promosyonu ihalesi sonuçlandı. İhale sonuçlarına göre çalışanlara 3 bin lira maaş promosyonu verilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ), Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), Türkiye Elektrik Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi (TETAŞ), Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin (EÜAŞ) Merkez ve Taşra teşkilatını oluşturan tüm birimlerini ilgilendiren Banka Promosyon ihalesi sonuçlandı.

Enerji Bir-Sen’in yetkili sendika olarak katıldığı ve Vakıfbank tarafından kazanılan ihaleye göre, 20 bin enerji çalışanı 5 yılda toplam 3 bin TL maaş promosyonu alacak. Promosyonlar 6 aylık dilimlerle 300’er TL olarak ödenecek. İlk promosyon, Ocak 2016’da hesaplara geçecek. Söz konusu ihale ile bankacılık işlemlerinde, (hesap işletim ücreti, kart aidatı, havale, eft vs.) masraf alınmayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, “Enerji çalışanlarımız, promosyon ihalesi ile 6 aylık 300 TL 5 yıllık 3 bin TL promosyon alacak. Yapılan anlaşma çalışanlardan, hesap işletim ücreti, kart aidatı, havale ve eft ücretleri alınmayacak. Bu anlaşmadan 20 bin enerji çalışanı faydalanacak” dedi.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...