Çanak anten 4A yeni kanal frekans listesi

Geçen 14 Şubat’ta fırlatılan, 15 Temmuz’da tam hizmete girmesi planlanan ancak son anda ertelenen Türksat 4A uydusu, bu gece yarısında devreye girdi.  Yeni uydunun hizmete girmesi nedeniyle çanak antenin yönü değişmedi ancak, televizyon kanalları yeni frekanslara taşındı. Uydu alıcılarını yeniden taratmayan veya frekankları eklemeyenlerin mevcut kanalları izleyemeyecek.

Türksat 4A Uydu Kanal ayarları nasıl yapılır?

Yeni Türksat 4A uydusu dün gece devreye girerken yeni frekans düzenlemeleri ile radyo ve televizyonların yayınlarının büyük bölümü bu uydu üzerinden aktarılacak. Turksat A.Ş. halen 429 olan televizyon kanalı sayısının 500’e yaklaşacağını açıkladı. Kullanıcıların ayarlamalı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği, yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların ancak uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi. 

Kanalların taratılmasında 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek ‘Şebeke Taraması’ yapılması gerektiği vurgulandı. Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet verecek.

Turksat uydusu üzerinden bir bölümü HD çözünürlüklü yeni yayınlar da devreye giriyor. Turksat A.Ş.’nin web sayfasında kanalların hangi frekanslardan yayınını sürdüreceği liste halinde yayınlandı.

İŞTE ÇANAK ANTEN YENİ FREKANS LİSTESİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 14  • orbital pozisyon
  • türksat orbital pozisyon
  • türksat 4a orbital pozisyon nedir
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...