CarrefourSA Eleman Personel Alımı İş Başvurusu

CarrefourSA

CarrefourSA, 2016′ kadar 1000 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Şirket, büyüme planları çerçevesinde bu yıl 100 yeni personel alımı yapacak. Ancak sektörde eğitimli personel konusunda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. CarrefourSA İnsan Kaynakları Direktörü Asena Yalınız, mini mağazalarda konseptinin şirketin büyüme hedefi içerisinde öncelikli bir yer teşkil ettiğini söylüyor. Yalınız “Mini mağazalar, şirketimizde yetiştirilmek üzere yönetici adaylarına ihtiyaç duyduğumuz bir format” diyor.

Organize perakendecilik alanının önemli şirketlerinden olan Carrefoursa, 250 mağazasıyla hizmet veriyor. Her yıl binlerce kişiye iş imkanı sağlayan şirket, bu yıl 1000 kişiyi işe almayı planlıyor. CarrefourSA İnsan Kaynakları Direktörü Asena Yalınız, perakende satış organizasyonunda özellikle taze gıda alanında deneyim gerektiren pozisyonları doldurmakta güçlük yaşadıklarını söylüyor. Perakende sektöründe mesleki eğitime sahip istihdam açığı bulunduğunu anlatan Yalınız, bu nedenle kurulan CarrefourSA Akademi ile hem sektöre nitelikli eleman yetiştirdiklerini hem de perakendede keyifli bir kariyer yolu oluşturmanın mümkün olduğunu göstermeyi amaçladıklarını anlatıyor.

Hızlı büyüme hedefi olan CarrefourSA‘da özellikle yönetici pozisyonlarına ihtiyaç duyduklarını belirten Yalınız, “Şirketimizin mini mağazalar konseptinde işe başlayan bir çalışanımız, 2 kademe sonrasında yöneticiliğe adım atabiliyor. Bu yebi formatımız, şirketimizin büyüme hedefi içerisinde öncelikli yer teşkil ediyor” diyor.

Carrefoursa İnsan Kaynakları Yalınız, sorularımızı şöyle yanıtladı?

CarrefourSA’nın insan kaynakları stratejisinden bahseder misiniz?

CarrefourSA‘nın insan kaynakları stratejisi, çalışanlarına değer yaratma misyonyla perakende sektöründe çalışan tarafından en çok tercih edilen şirketlerden biri olmak ve hizmet kalitesindeki üstün standartlarını korumaya devam etmek üzere kurulu. Bu doğrultuda, nitelikli personel alımı yapan şirketimiz, çalışanlarımızı geliştirme yatırımı yapma, şirket organizasyonunu geliştirme ve güçlendirme, ücret yönetimi ve ödüllendirme, çalışanların motivasyonunu ve bağlılığını artırmak şeklinde detaylandırabiliriz. Ücret – Maaş yapımız içeride adil, dışarıda rekabetçi bir yapı oluşturacak şekilde pozisyon değerine göre statü bazlı oluşturduk. Yan haklarımız ise statü ve görev bazlı olarak farklılıklar gösteriyor.

2013 yılında 2 bin 100 personel alımı yapan CarrefourSA, üniversite stajyeri olarak yaz döneminde 53 kişiyi istihdam ederken, 2013-2104 eğitim öğretim döneminde lisede okuyan 40 gencimize CarrefourSA staj imkanı verdik.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...