Dışişleri Bakanlığın’ da Staj.

Dışişleri Bakanlığın’ da Staj.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI Arşiv Daire Başkanlığı tarafından 2014 kış dönemi için bünyesinde gerekli birimlerde görevlendirerek stajyer  alımı yapacağını açıkladı.

Arşiv, bilgi ve belge yönetimine ilgi duyan öğrencilere DIŞİŞLERİ BAKANLI’GI tarafından deneyim ve bilgi kazandırmak amacıyla STAJYER alımı yapacağını açıkladı. Adayların; Fransız Dili ve Edebiyatı,İngiliz Dili ve Edebiyatı,Bilgi ve belge yönetimi bölümlerinde öğrenim görmekte olan öğrencilerin olması gerekmektedir.Adaylar; 20/1/2014 ve 7/2/2014  tarihleri arasında staj  başvurusunda bulunabilecekler.

Staj için başvuruda bulunacak adayların; T.C vatandaşı olmaları, 25 yaşını geçmemiş olmaları,4 yıllık Dil ve tarih, İngiliz Edebiyatı, Fransız Edebiyatı, Bilgi ve belge yönetimi lisans programlarının 3. ve 4. sınıfında okuyan öğrencilerin başvuru yapmaları, ayrıca not ortalamaları en az 3 olması gerekmektedir.

Adayların bu şartları taşıyor olmaları halinde, onaylı öğrenci belgeleri, öz geçmişleri ile Dışişleri Bakanlığının sitesine online başvuru yapmaları gerekmektedir. Dışişleri Bakanlığı adaylara gerekli gördüğü taktirde mülakata tabi tutabilecek.  Dışişleri Bakanlığında STAJ için başvuruda bulunacak adayların Dışişleri Bakanlığına bağlı mensup olanların birinci derecede yakınlarının STAJ için başvuru yapmaları ve programa katılmaları mümkün değildir.  • disisleri bakanligi staj
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...