Diyanet, 2 bin 234 personel alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli olarak görevlendirmek üzere personel alımını duyurdu. Diyanet’e alınması planlanan 2234 kadronun; 2185’iSözleşmeli İmam Hatip, 24’ü Sözleşmeli Kur’an Kursu Öğreticisi, 25’i iseSözleşmeli Müezzin-Kayyım olarak kurumda görevlendirileceklerdir. Diyanet İşleri Başkanlığı dün itibari ile 2013/1 4/B’li personel alım ilanını yayınladı.Kurumda bu görevleri üstlenmek isteyen adayların ilanı inceleyerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl en çok memur alımı yapılacak kurumlar arasında bulunuyor. Kurumun çalışanlarına sağladığı imkanlar çok cazip olduğu için sözleşmeli olsa bile bu kurumda çalışmak isteyenlerin sayısı oldukça yüksek. 2012 KPSS B Grubu puanı esas alınacak adaylar sözlü sınav sonucu alınacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığından; D U Y U R U

Başkanlığımıza ait aşağıda unvanı, mezuniyet durumları ve sayısı belirtilen sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarına; 2012 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak aşağıdaki tabloda belirtilen her bir grup için boş pozisyon sayısının üç (3) katına kadar Başkanlıkça yapılacak sözlü sınava çağrılacak adaylar arasından sınav sonucu başarı sırasına göre sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alınacaktır.

Diyanet, 2 bin 234 sözleşmeli personel alımı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...