Diyet yapmadan zayıflamak istiyorum mu dediniz?

Diyet yapmadan zayıflamak istiyorum mu dediniz? Peki diyet yapmadan zayıflamak mümkün mü? Evet diyet yapmadan zayıflamak ve fit bir vücuda sahip olmak mümkün.

diyetDiyet yapmadan da zayıflayabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız diyet yapmadan da zayıflamak mümkün. Bunun için beslenme alışkanlıklarında birkaç gün değişiklik yaparak zayıflayabilir fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Peki diyet yapmadan nasıl zayıflanabilir ya da zayıf kalınabilir?

Protein tüketerek

Öğünlerde veya ara atıştırmalarda protein almayı ihmal etmeyin. Aldığınız proteinli gıdalar size enerji verecek ve çabuk acıkmanızı önleyecektir.

Öğün aralarını uzatmayın

3 saatte bir küçük öğünler yaratın. Midenizi uzun süre aç bıraktığınızda gün içinde daha çok şey tüketecek ve aşırı kalori almanıza zemin hazırlamış olacaksınız. Öğünlerinizi saat kontrolünde yerseniz, günün ilerleyen saatlerinde başlayan aşırı yeme isteğini de bastırmış olacaksınız.

Sebze ve meyve tüketimini attırın

meyve ve sebze tüketinÖğünlerinizden tabağınızın yarısını taze sebze yemekleri ya da buharda pişmiş mevsim sebzeleri ile doldurun. Lif, vitamin ve mineral yönünde zengin sebzeler tükettiğinizde yüklü miktarda kalori almayı önlersiniz. İki öğün arası da meyve tüketerek açlık hissini bastırabilirsiniz.

Dışarda yemek yemekten kaçının

Dışarda yemek yeme alışkanlığınız varsa hemen vazgeçin. Restoranlarda porsiyon ölçüsü yapmadığınız gibi, yemeklerin içerisindeki yağ oranları da kontrol edemeyeceğiniz için yüklü miktarda kalori almış olacaksınız ve bütün çabalarınız boşa gidecek.

Bol bol su tüketin

Vucüttaki su oranının yeterli düzeyde tutmak için günde 2 – 2,5 litre su için. Bazen susadığımızın farkında varmayız ve bu durumda açlıkla karıştırabilirsiniz. Acıktığınızı hissettiğinizde önce büyük bir bardak su için ve bekleyin. Eğer bu durum geçmiyorsa sağlıklı atıştırmalara yönelmenizde fayda var.

Tatlandırıcı kullanmaktan kaçının

Sıfır kalorili de olsa tatlandırıcı içerikli yiyecekler tüketmekten kaçının hatta tüketmemek için çaba gösterin. Tatlandırıcılar size çok leziz gelebilir ancak ilerleye saatlerde şişkinliğe ve canınızın daha çok şeker istemesine neden olacaktır.

Diyet yapmadan zayıflamak için bunları da unutmayalım!

Yemek tabaklarınızı küçültün
Otomatik olarak daha az yemek yemek için yemek tabaklarınızı küçültün. Böylece fark etmeden günde 200 kaloriden yılda ise yaklaşık 10 kg kilodan kurtulabilirsiniz.

Uzun bardaklar yerine kısa ve geniş bardaklar kullanın
Meyve suyu, soda gibi tüketeceğiniz sıvıları kısa ve geniş bardaklara koyarak tükettiğinizde %25-30 oranında daha az kalori alırsınız.

Yeşil çaya hayatınızda yer açın
Yeşil çay fark etmeden kalori kaybetmenizi sağlayacağı için iyi bir strateji olabilir.

Alkol tüketiminizi sınırlandırın
Alkollü içecek tüketiminizi ve yanında yediğiniz cips, fındık gibi atıştırmalıkları sınırlandırdığınızda daha az kalori almış olursunuz.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...