Doğtaş Personel Eleman Alımı İş Başvurusu

Doğtaş Mobilya‘dan kariyer fırsatı. Doğtaş Mobilya’da çalışmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda Doğtaş Personel Alımı hakkında detaylı bilgi bulabileceğiniz gibi Doğtaş İş Başvurusu ve Doğtaş İş İlanları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Doğtaş Kelebek Mobilya, 2012 yılında gerçekleşen birleşmeden sonra, üçüncü marka arayışı için gözünü yurtdışına çevirdi. Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, İngiltere’de bir marka işe görüştüklerini, bunun için 100 milyon dolar bir bütçe ayırdıklarını açıkladı.

Yeni bir marka satın alma girişimi şirkette beklenti yarattı. 2012 yılında Doğtaş, Kelebek Mobilya’ya ortak olmuştu. Kelebek Mobilya’nın yüzde 67 hissesi, Doğtaş Mobilya ve Turkven danışmanlığını yaptığı yatırımcılara ait Hollanda Merkezli International Furniture B.V ortaklığına 34,8 milyon liraya satılmıştı.

Doğtaş’ta Kariyer

Doğtaş olarak bizi geleceğe ve başarıya taşıyan en önemli değerin İnsan Kaynaklarımız olduğunun bilinciyle Türkiye Mobilya pazarındaki yerimizi ve dünyaya yayılmaya başlayan marka değerimizi; ancak sahip olduğumuz nitelikli insan gücünün sürekli gelişimi ve motivasyonu ile koruyabileceğimize yürekten inanıyoruz.

“Bireysel katkılara hak ettiği önemi verme” ilkesinin ışığında kurulduğumuz günden bu yana, iyi eğitim almış, dinamik, takım çalışması ruhuna sahip, yaratıcı güçlerini değerlendirebilen, insiyatif sahibi, kendini sürekli geliştirmeye açık ve Doğtaş’ ta çalışmanın ayrıcalıklarını anlayan mutlu bir iş gücüyle çalışmayı Doğtaş‘ın ve Doğtaş İnsan Kaynakları‘ nın ana politikası olarak görüyoruz.

Hızla büyüyen yapımızda, personel seçme ve yerleştirme faaliyetinin temel ilkesini hiçbir ayrım yapmadan ve kimseye ayrıcalık tanımadan iş tanımının gerektirdiği bilgi, beceri ve davranış yeterliliğine sahip olan, Doğtaş değerlerini benimseyip yaşatacak kişilere eşit fırsat vermek ve onlara ilerleme olanağı sağlamak olarak belirliyoruz.

Şu anda Doğtaş bünyesinde yer alan tüm çalışma arkadaşlarımızın, görevleri ile ilgili pratik ve teorik meslek bilgilerini arttırmayı, onlara görevlerine ilişkin yeni beceriler kazandırmayı, çalışanların bireysel gelişimlerini, ilerlemeye yönelik sorumluluk ve girişimlerini çoğaltarak verimliliği sürekli olarak yükseltmeyi en önemli amaçlarımız arasında sayıyoruz.

Bu felsefeyle kurulan Doğtaş Akademi kapsamında, şirketimiz bünyesinde planlanıp verilen eğitimlerde ise üyelerimizin yerine getirmekte olduğu görevlerle ilgili teknik bilgi ve beceri düzeylerini arttırmayı ve kariyer planları ile ilişkili olarak bir sonraki pozisyonlarında ihtiyaç duyabilecekleri donanımı onlara kazandırmayı
amaçlıyoruz.

En yetkin personele sahip olan ve bu personeli bünyesinde mutlu bir şekilde tutabilen kuruluşların rekabet avantajını da elde edeceklerini biliyoruz; bu farkındalıkta olan bir grup kimliğiyle teknolojiye yaptığımız büyük yatırımların yanında insan kaynağı açısından da kendimizi geleceğe hazırlıyoruz.1972 yılında küçük bir aile olarak başladığımız başarı yolculuğuna, bugün artık sayısı 12.000 kişiyi aşan büyük bir aile ile devam ediyoruz.

Doğtaş İnsan Kaynakları Politikası

Şirketimizin hedeflerine ulaşmasının ve gelişmesinin en önemli unsurunun insan kaynağı olduğu bilincinden hareketle, insan kaynakları politikaları aşağıda özetlenen ilkelere dayanır.

 • Görevin yetkinliğine uygun nitelikte insan seçimini ve görevlendirilmesini gerçekleştirmek,
 • Şirketin büyüme hedefleri doğrultusunda ortaya çıkacak yönetici ihtiyacını içeriden karşılamaya yönelik insan kaynakları uygulamalarını geliştirmek,
 • Şirketteki mevcut insan kaynakları kalitesini arttırmak; yönetici ihtiyacında en az lisans mezunu ve yüksek lisans yapmış kişileri yönetici olarak sisteme kazandırmak, mavi yakalı personel ihtiyacında en az lise mezunu adayları şirkete kazandırmak,
 • Şirketteki mevcut insan kaynağının uluslar arası alanda çalışma yapabilmeleri için ihtiyaç olan beyaz yakalı personellerin yabancı dil bilgilerini geliştirmek, işe alımlarda yabancı dil bilen adayları şirkete kazandırmak,
 • Tüm şirket çalışanlarına yeteneklerini ve becerilerini kullanabilecekleri ve geliştirebilecekleri çalışma ortamı sağlamak,
 • Şirket çalışanlarına şirketin hedefi ve personelin kariyer planına göre şirket içi ve şirket dışı eğitim ve gelişim olanaklarını sağlamak,
 • Şirket içinde iletişim ve ekip çalışmasına ortam sağlamak,
 • Başarıyı teşvik eden ve ödüllendiren sistemler geliştirmek ve uygulamak,
 • Yukarıdaki tüm uygulamalarda etik kurallar ve fırsat eşitliğinin istisnasız uygulanmasını sağlamak.

Doğtaş’ta İş İmkanı & Doğtaş İş İlanları

İş İmkanları

Personel seçme ve yerleştirme sürecinin amacı açık pozisyonlara kurum kültür ve hedeflerine uygun, temel ve pozisyona özel yetkinlikler bazında en uygun adayı bulup yerleştirmektir.

Şirketimize yapılan tüm başvurular aday veritabanına kaydedilir. Yıllık yapılan işgücü planlaması doğrultusunda açık pozisyonlar için bu veri tabanından araştırma yapılarak gerekli niteliklere uyan adaylardan bir havuz oluşturulur ve işe alım süreci başlatılır.

Adaylarda aradığımız ortak özellikler ise; kendine güvenen, istekli ve kararlı, hırslı, eğitime açık, iletişim becerisi kuvvetli, yaratıcı, analitik düşünce yeteneğine sahip, ekip çalışmasına uyumlu ve değişime uyum sağlayabilen.

Doğtaş’ta beyaz ve mavi yaka istihdamı yapılmaktadır. Mavi yakada en az lise mezunu veya ustalık, kalfalık gibi yeterlilik belgelerine sahip adaylar; beyaz yakada ise Meslek Yüksek Okulu veya üniversite mezunu aranmaktadır.

Doğtaş’a başvurular şu şekillerde olmaktadır;

1.    www.kariyer.net (Bu sitede yayınlanan ilanlarımıza başvuru yapabilirsiniz.)
2.    ik@dogtas.com.tr (Bu adrese CV’nizi gönderebilirsiniz. Fotoğrafsız CV’ler değerlendirmeye alınmamaktadır.)
3.    İş Başvuru Formu doldurularak (Biga/Çanakkale’deki fabrikamıza gelip İş başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

Doğtaş Staj İmkanları

DOĞTAŞ A.Ş. olarak lise, meslek yüksekokulu ve üniversite öğrencilerine sağladığımız staj olanakları ile onların gelişimine destek vererek iş hayatına hazırlıyoruz. Mevcut stajyerlerimizle şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemeyi hedefliyoruz.

Kurumumuzda sadece resmi stajlar kabul edilmektedir; isteğe bağlı stajyer kabul edilmemektedir. Staj başvuruları şahsen ya da ik@dogtas.com.tr adresine CV (fotoğraflı) ve resmi staj formu gönderilerek yapılmaktadır. Stajlar yaz ve kış olmak üzere iki dönemde yapılır.

Kış Dönemi (Lise Stajyerleri)
Lise staj başvuruları 01 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında bizzat şirketimiz İnsan Kaynakları bölümünde staj başvuru formu doldurularak yapılır.

Kış dönemi stajı okul dönemi olan Eylül – Haziran arasında olur.
Yaz dönemi (Meslek Yüksek Okulu / Üniversite Stajyerleri)
Meslek Yüksek Okulu / Üniversite staj başvuruları 01 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında, ik@dogtas.com.tr adresinden alınmaktadır.

Aşağıda belirtilen kriterlere göre stajyerler seçilir; 
–    Öğrencinin en az 2.sınıfı bitirmiş olması,
–    Öğrencinin öğrenim gördüğü bölümün şirket iş süreçleri ile ilgili olması
–    Öğrencinin başarı düzeyi ve
–    Öğrencinin okul dışında yaptığı sosyal aktiviteler.

Adaylara 20 – 31 Mayıs tarihleri arasında staja kabul edilip edilmediği bilgisi verilir.
Yaz dönemi stajı Haziran – Eylül arasında olur. • biga belediyesi iş ilanları
 • doğtaş iş ilanları
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Doğtaş Personel Eleman Alımı İş Başvurusu yazısına yapılan yorumlar
 1. Mehmet KÖROĞLU dedi ki:

  Pazarlama ve Satış departman bölümünde sizinle çalışmak istiyorum.

 2. hüseyin ünel dedi ki:

  Meslek lisesi mezunuyum çekirdekden yetişme ustayım keni iş yerimi 2010 dan beri işletiyorum fakat eleman sıkıntısı çektiğim için işletmek de olduğum mobilya atölyemi kapatacağım başarılı profösyonel çalışan bir şirket ile çalışmak istiyorum saygılarımla…

 3. fatih türkoğlu dedi ki:

  inegöl de ikamet ediyorum koltuk döşeme ustasıyım siznle clşmak istiyorum

 4. is ariyorum dedi ki:

  Gokhan

 5. Hamza Akgüneş dedi ki:

  Depo ve sevkiyat elemanının iş arıyorum

 6. Hamza Akgüneş dedi ki:

  Depo elamanıyım 5457352314

 7. mehmet Alcan Bigada oturuyorum dedi ki:

  05466907836

 8. iş arıyorum 1979 doğumluym dedi ki:

  Mehmet Alcan

 9. iş arıyorum 1979 doğumluym dedi ki:

  Mehmet

 10. işe ihtiyacım var ilginize dedi ki:

  Ömer babac