DOKTOR, POLİS, ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR!

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, gelecek temmuz ayında kamuya 3 sınavla 3 bin engelli alımı yapılacağını açıkladı.

‘Kamuda Yönetici Yetkinliklerinin Artırılması Bölgesel Eğitim Programı’ toplantılarının 14.sü bölge illerinden orta ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla Erzurum’da başladı. Xanadu Otel’de düzenlenen programda konuşan Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, engelli alımı yapacaklarını açıkladı. Ülkede ilköğretim ve lise mezunu toplamda 120 bin işsiz engellinin bulunduğunu dile getiren Kumbuzoğlu, gelecek temmuz ayında 3 bin kamuya yerleştirmesini yapacaklarını müjdesini vererek, “Ülkemizde 120 bin engelli işsiz var bunların yarısı ilkokul ve lise mezunu. Bunların istihdamı noktasında Devlet Personel Başkanlığı çalışma yürütüyor. Bu temmuzda 3 bin kişinin kamuya yerleştirmesini yapacağız. Bunu da buradan müjde olarak sunuyorum. Engelli kardeşlerimize ne yaparsak az ama imkanlar bu kadar.” dedi.

“DOKTOR, POLİS, ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR”

Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Türkiye’de polis, doktor ve öğretmen açığının da bulunduğuna dikkat çekerek, “Sağlık elemanı ve doktor sıkıntısı, öğretmen açığı ve polise ihtiyacımız var. Her yıl üniversitelerden 5 bin doktor mezun oluyor. 120 bin öğretmene ihtiyaç var. Önümüzdeki 3 yılda bu açığı kapatmayı planlıyoruz. Ayrıca polise çok ihtiyacımız var.” diye konuştu.

DOKTOR, POLİS, ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR! yazısına yapılan yorumlar
  1. A.TURAN CANSU dedi ki:

    Bende polis olmak istiyorum.Sayın Bakanım.

  2. A.TURAN CANSU dedi ki:

    eğitimim:askerliğimi komondo olarak yaptım.yüksek okul bitirdim.gücümün yettiği kadarıyla devletimize faydalı olmak istiyorum.tokat/zile 1963 doğumluyum.sabıka kaydım yoktur.gereğini bilgilerinize arzederim.
    Saygılarımla Sayın Bakanım:devlet personel bakanımız Mehmet Ali Kumbuzoğlu Bakanımıza arzederim. İkamet adresi A.Turan Cansu Umut mah.3839sok.no:11-a Eskiizmir-Karabağlar-İzmir yüce makamınıza saygılarımla