Dolar yükselmeye devam eder mi?

Ana Sayfa » Dolar » Döviz » Para Piyasa - Dolar yükselmeye devam eder mi?

Dolar

Dolar ne olur? Dolar yükselmeye devam eder mi?

İçeride yaşanan terör olayları, Merkez Bankası’nın bağımsızlığına dair endişeler ve yeniden seçim beklentisi ile oluşan siyasi belirsizlikler nedeniyle TL, dolar karşısındaki kaybını giderek artırdı ve yeni rekorlar kırdı.

Dolar 3 TL’ye kadar çıktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş oldu. Daha sonra gelen satışlarla 2,92 TL seviyesine gerilese de yükseliş trendi bitmiş değil. 

Dolar yükselmeye devam eder mi?

Uzmanla, dolar/TL’de 2,90 – 3,00 TL bandında seyrini koruması bekleniyor. Ancak eğer Merkez Bankası faiz artışına gidersek dolar/TL biraz daha soluklanabilir. 

Bu yönde bir karar gelmezse uzmanlar yukarı gidişin ve 3.10 üzerinin görülebileceğini ifade ediyor. Çünkü önümüzdeki dönemde yeniden seçim gündeme gelecek ve bu siyasi belirsizlik de dolardaki yukarı hareketin devamını sağlayacak.

dolar yükselir mi düşer mi, dolar yükselir mi 2015, dolar düşer mi 2015, dolar ne olur 2015

personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.