Dünyanın en zor öğrenilen dili hangisidir?

Dünyanın en zor öğrenilen dili sizce nedir? Ana dili İngilizce olan kişilerin dâhil edildiği bir çalışmaya göre, en zor öğrenilen diller Arapça, Korece, Japonca ve Çince. Bu dilleri öğrenmek, konuşma, yazma ve okumayı yeterli düzeye getirebilmek için ortalamada 88 hafta (1.69 yıl) ve yaklaşık 2200 ders saati harcamak gerekmekte. 1.2 milyar insanın konuştuğu Çince’yi zor yapan; 4 farklı tonla bambaşka anlamlara gelen sesteşlerin doğru telaffuzunun dili sonradan öğrenenler için neredeyse imkansız olmasının yanında, Latin alfabesiyle ilgisi olmayan stilize resimleri andıran on binlerce karakterin yazılması ve okunması.

Yazıya dair zorluklara Londra’da yaşayan sosyal girişimci Shaolan sağlam bir çözüm önerisi getiriyor. Chineasy adını verdiği projesiyle Çince öğrenmek isteyenlere basit ve etkili bir tasarım artı anekdot sistemi sunuyor; karakterleri ve her bir karakterin arkasındaki hikayeyi Facebook üzerinden takipçilerine öğretiyor.

Shaolan iş zekası, eğitimi ve  teknik bilgisini en iyi şekilde birleştiren profesyonellerden. En iyi satanlar listesine giren kitapları olan bir teknik yazar, yönetici ve melek yatırımcı olarak dolu dolu bir kariyeri olan Shaolan, Londra doğumlu çocuklarına Çince öğretmeyi hedefleyerek kurumsal hayatına bir ara vermiş ve tasarımcılardan oluşan ekibiyle beraber Chineasy’yi geliştirmiş.  Shaolan’ın Harvard ve Cambridge Üniversite’lerinden yüksek lisansı var.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...