Emniyet’e 10 bin yeni bekçi alınacak

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi.

10 bin bekçi alımı“Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA 36 KADRO İHDASI

Ayrıca kararname ile İçişleri Bakanlığının taşra teşkilatına da çeşitli unvanlarda 36 kadro ihdası gerçekleştirildi.

İhdas edilen söz konusu kadrolar arasında kaymakam, yazı işleri müdürü, nüfus müdürü, şef, programcı, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şoför, hizmetli, kaloriferci ve dağıtıcı unvanları bulunuyor.

10 bin bekçi alımı için kadro ihdası yapıldı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı için 10 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadro ihdası yapıldı.

Kamuda bir kadroya alım yapılması için öncelikle boş kadro olması gerekmektedir. Bu düzenlemeyle, atama yapılacak kadrolar oluşturulmuş oldu.

9 Nisan 2018 tarihinde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Şu ana kadar 19 bin bekçi alımı gerçekleştirdik, gelecek dönemde 17 bin bekçinin daha alımı için çalışmalarımız sürüyor” demişti.

içişleri bakanlığı bekçi alımı

Bu açıklama sonrasında, 8 Haziran’da 7 bin kişilik bekçi alımına dair duyuru yayımlanmıştı.

13 Kasım 2018 tarihli kadro kararnamesiyle, 10 bin bekçi alımına dair alımın alt yapısı oluşturulmuştur. Emniyet Genel Müdürlüğü önümüzdeki günlerde bekçi alımına dair ilanı yayımlayacaktır.

Son bekçi alımında e az lise mezunu olma şartı aranmıştı. KPSS şartı aranmamaktadır. En az 167 cm boyunda olmak ve Beden kitle indeksinin 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olması gerekmektedir. Bekçi olabilmek için askerliğini yapmış olma şartı aranmaktadır.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Emniyet’e 10 bin yeni bekçi alınacak yazısına yapılan yorumlar
  1. Hüseyin önay dedi ki:

    Bekçilik
    Kalorifercilik
    Şöförlük