Emniyet,Yeniden Bekçi Alıyor..

Emniyet,Yeniden Bekçi Alıyor..

Bugün’ün haberine göre emniyet genel müdürlüğü koruma hizmetlerinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli Bekçi Alımı yapacağını duyurdu.

Eğitim olarak en az ortaokul mezuniyet şartı aranacak olan bekçiler 1500-1700 TL arası maaş alacak.Bekçilerin emniyete kazandırılmasıyla ,koruma görevinde bulunan 20 bin polis suçla mücadeleye kaydırılacak.Alımı yıllardır yapılmayan bekçiler 4 bin 58 olan sayılarını alımla birlikte artıracak ve bekçilere taze kan aşılanacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.

Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.

POLİS OLABİLECEKLER

EGM’ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacaksınav ilepolis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5’ini geçmeyecek.

İşte görevleri

* Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılansaldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak. 

* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Emniyet,Yeniden Bekçi Alıyor.. yazısına yapılan yorumlar
 1. onur nair dedi ki:

  başvurular ile ilgili bilgilendirme ne zaman olur.teşekkürler böyle bi imkan sağlandığı için.

 2. bayram turhan dedi ki:

  askerlik şartmı müracatlar ne zaman bilgisi olan cevaplarsa seviniriz

 3. ali dedi ki:

  ne zaman yapılacak bu ya

 4. Yusuf YAVUZ dedi ki:

  Yusuf yavuz ne zaman olucak bu 05355588453

 5. ali fındık dedi ki:

  ben ali cok istiyorum bekci olmak lise mezunuyum 0542 2964461

 6. vedat demir dedi ki:

  bende isterım acıkcasıı bekcılıkten polıslıgee lıse mewzunuyum acıktan yuksek okul okuyorum..
  0536 719 34 96

 7. öner dedi ki:

  1986 ordu doğumluyum.emniyette bekçi olmak istiyorum. 0534 475 39 76

 8. mutlu canavar dedi ki:

  lise mezunuyum 1986 dogumluyum 0505 638 32 26

 9. fahri dedi ki:

  oraya tel i ni yazan lar i yp mi yo lar bekçi

 10. mustafa dedi ki:

  bende bekçi olmak istiyorum 5414330450

 11. Olcay GÜRSOY dedi ki:

  Lise mezunuyum 1987 doğumluyum.emminiyette bekçi olmak istiyorum.0507 746 71 78

 12. metin yaman dedi ki:

  orta okul menzunuyum işsizim çalışmıyorum devlet bekçiliğini yapmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olmasını arz ederim

 13. 1,72 boy 70 kg.ağırlık türkçemde iyi pek çok insan gibi.kusura bakmayın üniversiteyi çok okumak isterdim ama liseye bile gidemedim.herkez okumak ister bütün insanlar başarılıdır.ne yazıkki,bazıları bütçe yüzünden okuyamıyor ve bir y dedi ki:

  selçuk

 14. selçuk dedi ki:

  efendim sicilim temizdir sağlıklıyım sportmenim.yanlız üniversiteyi bitirmeyi çok isterdim ama liseye bile gidemedim.pek çok insan gibi.EGM.gibi bir yerde bekçi olarak görev yapmak benim için bir şereftir.bu şerefe acaba ne zaman nail olabilirim.1.72 boy 70 kğ.agırlık.herhangi bir engelim veya bir rahatsızlığım hastalığım yoktur.37.yaşındayım.teşekkür ederim.(0312 ]324 50 14.