En az yakıt tüketen otomobiller

Düşen petrol fiyatlarına rağmen ülkemizde sürekli artan benzin fiyatları tüketiciyi kara kara düşündürmeye devam ediyor. Geçim şartlarının günden güne artması ve benzin fiyatlarına uygulanan yüksek vergi oranları yüzünden araç tercihide en az yakıt tüketen otomobiller tercih edilmeye devam ediyor.

Yakıt tüketiminde en iddialı otomobil Opel’in yenilediği Corsa modeli yer alıyor. 100 km’de 3.2 litre yakıt tüketen Opel Corsa 1.3 benzin dizel motoruyla ve 95 beygir ile yeterli bir performans sunuyor. Opel Corsa’nın kampanyalı satış fiyatı 77 bin TL ile 64 bin TL arasında satılıyor.

En az yakıt tüketimine sahip ikinci otomobil markası Skoda’ya ait. 1991 yılında Wolkswagen çatısı altına giren Skoda markası Wolkswgen Polo ve Skoda Fabia aynı motorlarla pazara çıkıyor. 3 silindirli 1.4 motor hacmine sahip TDI motor kullanılan her iki modelde, 100 km’de 3.4 litre yakıt tüketimiyle en yaz yakıt tüketen otomobiller listesinin ikinci sırasında yer alıyor.

Az yakıt tüketimiyle listenin üçüncü sırasında yer alan Mini Cooper, az yakıt tüketimiyle dikkat çeksede listenin en pahalı otomobili. Mini Cooper 1,5 litre hacimli bu motor 116 beygir güç üreterek aynı zamanda ekonomik modeller arasında en hızlılardan biri.

Listenin dördüncü sırasında ise hem ucuz hem de az yakıt tüketen otomobili Renault Clio öne çıkıyor. Hem yakıtta hem de fiyatta cimri Clio, 1.5 litre hacimli dCi motora sahip. Renault Clio 51 bin TL’den başlayan fiyatıyla da dikkat çekiyor.

En az yakıt tüketimi listesinde Renault Clio’yu 3.6 litre ile Toyota Yaris, Mercede A 180, Honda Civic HB ve 3.7 litre ile Ford Fiesta izliyor.

İşte en az yakıt tüketimi olan otomobiller

en az yakıt tüketimi olan otomobilleryurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...