Erkek memurları kısıtlayan uygulamalar tarih oluyor!

Erkek Memur
Erkek memurları kısıtlayan uygulamalar tarih oluyor!

Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı demokratikleşme paketinden erkek memurlara da müjde üstüne müjde çıktı. Erkek memurları kısıtlayan o uygulamalar tarih oluyor!

Demokrasi paketiyle kamuda çalışan erkekler favori ve bıyıklarını istedikleri gibi uzatabilecek. Erkekler artık saçlarını da uzatabilecek. Kamuda kravat takma zorunluluğu ise devam edecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık kıyafetine dair yönetmeliğin 5 maddesinde erkek ve kadın personelin kılık kıyafetinin nasıl olacağı yer alıyor.

Erkekler için yönetmelikte yer alan “kulak ortasından favori bırakılmaz”, “bıyık uzunluğu üst dudak boyunu geçemez, üstten alınmaz, yanlar üst dudak hizasında olur, alt uçları dudak hizasından kesilir” yönündeki ibareler kaldırılacak.

Aynı yönetmelikte erkeklerin saçlarını kulağı kapatmayacak şekilde uzatılacağı yazıyor.

Bu ibarede yeni düzenleme ile kaldırılacak ve erkeklerin kamuda uzun saçile görev yapmasının önü açılacak. Kravat takma zorunluluğu ise korunacak.

Yine aynı maddede “dini ibadet ve ayinlerin toplu olarak yapılmasının” engellenmesi suç sayılıyor. Bu maddeye “bireysel” kelimesi de eklenerek ibadet etmenin önündeki engel kaldırılacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.