Esnafa zarar veren alışveriş merkezleri kapatılsın!

Esnafa zarar veren ve verdigi bir hizmeti bile beceremeyen Tekira kapatılsın. Tekira AVM Ben bu sehre daha fazla zarar vermeni istemiyorum!

tekira avm kapatılsın

  1. Haksız rekabet yaratıyorsun ve şehirli esnaf ciddi zararda. Çünkü onlar eski şehrin içinde kalıyor ve otoparkları yetersiz. Oysa ki senin düzensiz ve kontrolsüz bile olsa bir otoparkın var.
  2.  Şehrin ekonomik ve sosyal kalkınmasına tek katkın sadece sineman. Onun dışında vahşice mal pazarlamaya çalışan firmaları barındırıyorsun. (Buradaki vahşice kelimesinin anlamı mecazidir. Biraz iktisat literatürü okursanız anlarsınız!)

  3. Şehrin trafiğinin alt üst olmasına neden oluyorsun ama sanki hiç suçun yokmuş gibi sessizsin. Önünde kocaman boş bir alan var ve buranın trafiğe açılmması oradaki trafik karmaşasını rahatlatabilir. Ancak senin bu aklından bile geçmiyor. Bana ne diyorsun!
  4. Bir kaç kez yangın çıktı ve bu konuda güvenlik önlemleri geliştirdiğini henüz göremedik. Mesela bir panik olsa insanları nasıl tahliye edeceksin belli değil ve bu konuda işaretlemelerin hiç açık değil. Elime şu ana kadar aldığın güvenlik önlemleri hakkında bilgi veren bir broşür ya da benzeri bir yayın geçmedi.
  5. Otoparkında hafta sonları büyük bir trafik oluşuyor ve yüzlerce araba bir saatin üzerinde çıkma uğraşı içinde otopark içi trafiğe takılıyor. Bu konuda şu ana kadar önlem almadın. Bir eleman koymayı ve yönlendirmeyi bile düşünemiyorsun. Aksine yeni park alanları açmışsın ve zaten düzensiz olan trafiği desteklemişsin. Tüm araçların çalıştığında ortaya çıkan egzoz gazı zehirlenme derecesine geliyor. Ayrıca sinirler aşırı derecede geriliyor. Hadi onu da geçtim, Allah korusun yangın ya da benzeri bir şey olsa, o otoparktan insanların tahliyesi mümkün olmaz!
  6. Şikayet bildirmek ya da yardım istemek için sana telefon edildiğinde, telefonu açma nazikliğini bile göstermiyorsun. Telefonlarını açmak zorundasın!

Bütün bu garipliklere rağmen neden gerekli önlemlerin alınmadığı sorgulanmıyor bilmiyorum? Özellikle insan sağlığı ve güvenliği konusundaki önlemlerinin eksik olduğu kesin! Nasıl geçer not alıp da işletme devam ediyor bilmiyorum.

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, hadi diyelim ki şehirlilerimizin sosyal ve ekonomik kalkınması konusunda yapacak bir şey yok diyorsunuzdur. Ancak güvenlik eksiklikleri göze batıyor bu AVM’nin. İnsanlar zarar görmeden gereken denetimlerin yapılmasını sağlayın! (Necmi Gündüz)



yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...