Evde ek iş yaparak ayda 4000 TL para kazandıran iş fikri

Günümüzde birçok ev kadını aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla çeşitli işlerde çalışmakta ya da bu işleri evde yapmaktadır. Bu yazımızda evde iş yapmanın gereksinimleri, faydaları ve zorlukları üzerinde duracağız.

Evde iş, birtakım hizmetlerin ev kadınları tarafından icra edilerek kazanç sağlanması diyebiliriz. Evde işe örnek olarak saydığımız çeşitli iş grupları bulunmaktadır. Bunları daha detaylı incelemek için ev sabun paketleme işi yaparak para kazanmak yazımızı okuyabilirsiniz. Evde ek iş, sadece evde yapılan iş anlamına gelmemektedir. Evde iş serbest çalışma anlamına gelen kelimenin bir başka tanımıdır. Yani bu tür işleri yalnızca evinizde değil; iş yerinizden, okulunuzdan, arkadaş ortamınızda da gerçekleştirebilirsiniz. Hal böyle olmakla birlikte sıklıkla tercih edilen evde iş metodu gerçek anlamda evden çalışarak icra ediliyor.

Evde yapılabilecek iş fikirleri nelerdir?

Evde yapılabilecek iş fikirleri sayesinde evden para kazanmak mümkün. Ancak her işi yapabilirsiniz diye bir kaide de maalesef yok. Yapabileceğiniz işler, yeteneğiniz ve mesainizle doğru orantılı olmalıdır. Örneğin; oya işlerinde iyi iseniz, evde oya örerek para kazanabilirsiniz. Ancak iyi değilseniz bu çok da mümkün olmayabilir.

Bununla birlikte evde ek iş olarak oya işi yaptığınızı varsayarsak bu büyükşehirde ikamet ettiğinizi de düşünerek, oya örmelerine günümüzde azalan rağbet sebebiyle yine para kazanmanız mümkün olduğunu söylemek zor olacaktır.

Bu nedenle evde yapılabilecek ek işlere bakmadan önce aşağıdaki soruları yanıtlayıp cevaplarınızı bulduktan sonra harekete geçmeniz gerekmektedir.

Ek iş yapmak için hangi alanda yeteneğiniz var?

Ek iş yapabilmek için yukarıda bahsettiğimiz gibi, işe girişmeden evvel yeteneklerinizi ve yapabileceklerinizi tespit etmeniz gerekmektedir.

Bu işe ne kadar zaman ayırabilirim?

Seçeceğiniz işin ne kadar zaman isteyen bir iş olduğunu önceden bilmeniz gerekir. Mesela yukarıda bahsettiğimiz oya örme işi, örülen modele göre 1-5 gün arası sürebilir. Bu işi yapmak için istikrar gerekir, istikrar için ise zaman gerekiyor. İstikrarsız işlerin veriminin iyi olmayacağı aşikardır.

Evde yapılabilecek iş fikirleri için sermaye gerekiyor mu?

Gerek serbest çalışma olsun gerekse büyük bir şirket açmak olsun, hemen hemen her iş için belli bir miktar sermaye gerekiyor. Sermaye 50 TL olabileceği gibi 50 bin TL’de olabilir. Ancak siz de takdir edersiniz ki evde yapılabilecek işler için genellikle, çok ufak sermayelerle yapılabilir işlerdir. Bu nedenle evde yapacağınız ancak sizden çok büyük meblağlar isteyen iş verenleri iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Evde ek iş yaparak ne kadar kazanabilirim?

Evde yapılacak işin sonucunda alın terimiz olan miktar ne kadar olacak? Yani evde ek iş yaparak ne kadar para kazanabiliriz? Çoğu işte yani çoğu ev işinde bu meblağlar genelde belirsiz olabiliyor. Genellikle evde mandal işi, paketleme işi, oya işi, örgü işi gibi işlerde parça başı ücret ödenir. Bu şekilde oluşturduğunuz ürün kadar kazanç sağlarsınız. Ancak evde yaptığınız işin neticesinde elde edeceğiniz ücreti tahmin edebilirsiniz. Tahmin edemezseniz bile, daha önce o evde iş yapan ya da hali hazırda yapmakta olan birilerinden fikir alabilirsiniz. Bunun sonucunda elde edeceğiniz meblağ sizi tatmin etmeyecekse, en azından harcadığınız mesaiye bile değmeyecek o işi yapmak için sağlıklı olmayacaktır.

Peki evden ek iş yaparak ayda 4 bin lira kazanmak ister misiniz?

Türkobir ile çevrenize iç giyim, pijama takımları, kozmetik, ev gereçleri vb. elzem ihtiyaç olan ürünleri satarak kazanç sağlamanız mümkün. Türkobir evde iş hakkında detaylı bilgi almak için, Türkobir’e üye olduktan sonra adresinize gelen katalogda bulunan ürünleri çevrenizde satarak her üründen belli bir kâr elde edebilirsiniz.

Evde ek iş yapmak istiyorsanız, zamanı kendiniz belirlersiniz. Mesela hafta için zamansal olarak müsait olmadığınızda sadece hafta sonu da çalışarak ek gelir elde edebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz sermaye faktörü de Türkobir’de yoktur. Yani herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken 50 TL değerinde satış setini satın alarak işe başlamak. 50 TL’lik satış seti içerisinde numune ürün, katalog ve Türkobir satış çantası bulunmaktadır. Türkobir ile evde iş yaparak el gelir elde edebilirsiniz.  • ayda 4000 tl ye yakın kazandıran ek işler
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...