Evde ne iş yaparak para kazanabilirim?

Ek gelire mi ihtiyacınız var? Evde ek iş yaparak para kazanmak mı istiyorsunuz? İşte size evde para kazandıracak öneriler….

evde ne iş yapabilirimGünümüzde herkes maddi sıkıntı çekmektedir. Bu nedenle yapılan bir iş bazen yetmemektedir. Gününüz büyük bölümünü iş yerlerinizde geçirdiğiniz için başka işte çalışmak belik imkânsız olabilir. Ancak evlerinizde olduğunuz zaman evlerinizden çalışarak kendinize fazladan gelir kazanabilirsiniz. Hanımlar, öğrenciler ve emekliler için çeşitli sayıda ek iş imkânları bulunmaktadır.

Hanımlar genellikle el işlerini tercih etmektedir. Bu işlerin başında boncuk ve iplik kesme işleri gelir. Erkekler için ise genelde daha farklı internet üzerinden işler gelir. Bu işleri de ekstra olarak yaparak sizlerde ev bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Evde yapılan ek işler sayesinde aylık gelirinizi artırabilir ve bütçenizde açık olmamasını sağlarsınız.

Fotoğrafçılık yaparak para kazanmak

Evde yapabileceğiniz diğer bir iş fikri ise fotoğrafçılık yaparak para kazanmak. Ama çektiğiniz fotoğrafları belli sitelere yükleyerek indirilmesi karşılığında, para kazanıldığını duymamış olabilirsiniz. Stok fotoğrafçılık olarak adlandırılan bu iş, Silikon Vadisi’nin tanınmış isimlerinden olan Jon Oringer tarafından keşfedilmiştir. Jon, öyle bir zamanda böyle bu işi keşfetmiştir ki Silikon Vadisi’nin ilk milyarderi olarak anılmaktadır. 2003 yılında başlattığı stok fotoğrafçılık, günümüzde çok yaygındır. Birçok stok fotoğrafçılık sitesi bulunmaktadır ve buralarda çektiğiniz kareleri satarak para kazanabilirsiniz.

İnternette görsel arama yaptığınız zaman, bazı resimlerin üzerinde yazı olduğunu görürsünüz. Bu resimlerin, yazısız halini alabilmeniz için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu şekilde hem aracılık yapan site hem de resmin sahibi para kazanıyor. Eğer fotoğrafçılık, çizim, grafik tasarım gibi konularda yeteneğiniz varsa bu şekilde para kazanabilirsiniz.

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak

patronların ve yöneticilerin, her zaman bir asistanı vardır. Bunun dışında iş yoğunluğu fazla olan; ama şirket bünyesinde bir asistan bulunmasını istemeyen yöneticiler de bulunmaktadır. İşte bu kişiler, sanal asistan kullanmayı tercih eden kişilerdir. Son birkaç yıldır duyulmaya başlayan bu iş, ofis asistanlığına göre daha iyidir. Çünkü evinizin konforunda çalışabilirsiniz. Ayrıca dışarı çıkmak istediğiniz zaman, internet bağlantılı mobil cihazınızın yanınızda olması yeterli olacaktır.
Sanal asistanlar, yöneticinin toplantılarını ve günlük işlerini organize ederler. Bu işi, mail veya telefon görüşmeleri ile gerçekleştirirler. Kısaca dosyaların düzenlenmesi, toplantıların hatırlatılması, konuşmaların kontrol edilmesi gibi bir asistanın yapması gereken işlerin, online olarak yapılması, sanal asistanlıktır.

Şarkı yazarak para kazanmak

İyi bir müzikal bilgiye ve şarkı yazma konusunda beceriye sahip olabilirsiniz. Eğer öyleyse şanslısınız diyebilirim. Yazdığınız bir parça ile hem ünlü olabilir hem de gerçekten iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Eğer sesinizin güzel olmadığını düşünüyorsanız, bu parçayı bir başkasının söylemesi için satabilirsiniz. Sesiniz güzelse video paylaşım sitelerine yükleyerek de para kazanmanız mümkün. Kim bilir belki de video kanalınızı ziyaret eden bir yapımcı sayesinde meşhur olabilirsiniz.

Derli okuyucularımız sizde yorumlar kısmında evde yapılabilecek ve para kazandıran fikirlerinizi belirtebilirsiniz.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Evde ne iş yaparak para kazanabilirim? yazısına yapılan yorumlar
  1. nermin sağnak dedi ki:

    evde paketleme işi yapmak istiyoruz 6 kişiyiz nermin_avon@hotmail.com bilgilendirirseniz sevinirim….